В Україні запустили додаток «ЕкоЗагроза»: можна повідомляти про злочини окупантів проти природи і не тільки

Читать на русском

У додатку можна переглянути дані моніторингових систем щодо якості повітря

Читать на русском
В Україні запустили додаток «ЕкоЗагроза»: можна повідомляти про злочини окупантів проти природи і не тільки

У додатку можна переглянути дані моніторингових систем щодо якості повітря

Міністерство захисту навколишнього середовища України запустило додаток «ЕкоЗагроза». У ньому можна дізнатися достовірну інформацію про стан повітря, води, ґрунту, а також повідомляти про екологічні злочини російських окупантів.

Про це повідомляє Інформатор із посиланням на пресслужбу Міністерства захисту навколишнього та природних ресурсів України.

«Більшості з нас знайома ситуація, коли після новин про авіаудари з нафтобаз або підрив цистерн з хімікатами, починаєш швидко шукати інформацію про екологічну небезпеку поруч. В умовах активних бойових дій на території України та інформаційної війни ми розуміємо, що українцям важливо мати у смартфоні єдине офіційне джерело перевіреної інформації. Тому ми створили у вебресурсі мобільний додаток – ЕкоЗагроза», – заявив міністр захисту довкілля Руслан Стрілець.

У додатку на інтерактивній карті України можна переглянути:

  • дані моніторингових систем щодо якості повітря та рівня радіаційного забруднення по всій Україні;
  • актуальні факти екологічних загроз, спричинених російськими окупантами.

Українці також можуть повідомляти про всі факти екологічних злочинів проти навколишнього середовища, свідками яких вони стали (про горіння військової техніки, пожежі в лісі, розлив нафтопродуктів або отруйних речовин у ґрунт чи водойму. викид отруйних речовин (хлор, аміак, сірководень, синильна кислота, азотну кислоту) в атмосферу).

Для зручності в програмі доступна функція виклику екстрених служб.

«Ці дані необхідні для швидкого усунення наслідків, а також будуть використані для стягнення з рф всіх завданих Україні збитків. І поки наші військові захищають кордони та бережуть наше життя, ми маємо берегти все те, заради чого вони захищають нашу країну», – додав Стрілець.

Нагадаємо, через війну 900 заповідних територій України сьогодні перебувають у небезпеці. Це 1,2 млн га або близько 30% площі всіх природоохоронних територій України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.