Ласкаво просимо на Слов'янський Балаган «Трампампум», де Еммануель Макрон, принц Вільям, Олаф Шольц і багато інших вряди-годи поміняють свої серйозні капелюхи на святкові корони. А також Елон Маск, який вжився в роль рок-зірки і став... ну, Елоном!
Більшість українців турбують наслідки війни для довкілля
Практично всі українці вважають, що є ті чи інші критичні екологічні наслідки через повномасштабну війну. Топ-критичним наслідком для України є радіаційне забруднення через обстріли атомних електростанцій (56% вважають критичним для країни в цілому, а 51% – для себе особисто).
Про це свідчать результати опитування «Думки і погляди населення України щодо екологічних наслідків війни», передає Інформатор.
Інші топ-наслідки: мінування земель та лісів (39,5% для країни в цілому і 31% для себе особисто), поширення небезпечних речовин через обстріли нафтобаз тощо (відповідно, 36,5% і 27%) та забруднення водойм (27% і 23%). Забруднення повітря та засмічення територій більшість респондентів вважають найменш критичними наслідками війни.
На думку українців, ключовими наслідками для довкілля від війни є:
Щодо відмінностей між українцями з різних регіонів, то мешканці заходу на 10% вище оцінюють загрози радіаційного зараження та поширення небезпечних речовин через обстріли нафтобаз. Мінування земель як особисту загрозу більше оцінюють респонденти зі східних областей. А мешканці південних областей оцінюють загрозу забруднення водойм вище, ніж інші респонденти.
Як свідчать результати опитування, лише половина (50%) українців вважають достатнім рівень інформування населення щодо екологічних наслідків війни. Інформацію про екологічні наслідки війни більшість громадян дізнаються з новин (радіо, телебачення), в соціальних мережах (Telegram, Facebook)
*Під час дослідження вивчалися думки та погляди жителів України у віці 18 років і старше з різних питань, пов’язаних з наслідками війни для навколишнього середовища. Усього у рамках опитування проведені 2 000 інтерв’ю.
Нагадаємо, в Ужгороді Липову алею зроблять ще довшою, люди висадять молоді дерева. Крім того, українці зможуть отримувати дані про стан довкілля у режимі реального часу.
Також Інформатор писав, що в Україні запустили додаток «ЕкоЗагроза», де можна повідомляти про злочини окупантів проти природи.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.