Україна уклала безпекові угоди ще з двома країнами: що гарантують Чехія і Словенія

Угоди передбачають співробітництво на 10 років як у військовій сфері, так і допомогу з відновлення України

Володимир Зеленський у Лондоні
Володимир Зеленський у Лондоні підписав ще дві угоди про гарантії безпеки для України. Фото: сайт Офісу президента України

У четвер, 18 липня, президент України Володимир Зеленський, який перебуває на саміті Європейської політичної спільноти у Лондоні, підписав ще дві угоди про гарантії безпеки для України. Допомагати у війні проти Росії та відновленню країни зголосилися Словенія та Чехія. Відтак укладено вже 25 безпекових угод. 

Про підписання нових угод повідомляє Офіс Президента України на офіційному сайті. 

"У Вудстоку президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Словенії Роберт Голоб підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку між Україною та Республікою Словенія", - йдеться у повідомленні. 

В Офісі Президента зазначають, що Словенія вже надала Україні 13 пакетів військової допомоги (з урахуванням 2024 року) і має намір зберегти такий рівень підтримки впродовж усього десятирічного строку дії Угоди. Республіка Словенія також зобов’язується задовольняти нагальні потреби України для зміцнення безпекових можливостей.

Україна уклала безпекові угоди ще з двома країнами: що гарантують Чехія і Словенія 1

 

"Словенія сприятиме нашій державі у навчанні в межах Місії ЄС із військової допомоги Україні (EUMAM). Країни співпрацюватимуть у пошуку джерел фінансування для допомоги у впровадженні проєктів української оборонної промисловості. Окремі блоки документа стосуються невійськової підтримки. Зокрема, Словенія додатково виділить 5 мільйонів євро на гуманітарну допомогу, економічне відновлення та гуманітарну програму Зерно з України", - інформує Офіс президента. 

Крім того, в угоді йдеться про поглиблення співпраці у сферах інформаційної та кібербезпеки, боротьби з оргзлочинністю, розвідки та контррозвідки, а також гуманітарного розмінування. В документі чітко закріплена всебічна підтримка з боку Словенії майбутнього членства України в ЄС і НАТО.

Україна уклала безпекові угоди ще з двома країнами: що гарантують Чехія і Словенія 2

Також у Вудстоку Володимир Зеленський і Прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку між Україною та Чеською Республікою.

З початку повномасштабного російського вторгнення Чехія надала Україні військову допомогу на суму близько 400 мільйонів євро й продовжуватиме підтримувати з такою ж динамікою протягом 10 років дії документа. Чехія також вивчатиме варіанти постачання додаткової військової техніки з урахуванням потреб нашої країни.

"Значну частину угоди присвячено посиленій співпраці у військово-технічній сфері, передусім ідеться про боєприпаси малого та великого калібрів, можливості виробництва стрілецької зброї та легких озброєнь, а також БпЛА, засобів радіоелектронної боротьби та важкої техніки. Чехія й надалі допомагатиме нашій державі у межах своєї ініціативи з постачання артилерійських снарядів калібрів 155 мм та 122 мм за підтримки країн-партнерів. Крім того, Україна та Чехія посилюватимуть на своїх територіях промислові потужності з виробництва боєприпасів, а також створюватимуть спільні підприємства. Країни продовжать спільну щорічну підготовку близько 4 тисяч українських захисників – цьогоріч і надалі в межах Місії ЄС із військової допомоги Україні (EUMAM).", - пишуть в Офісі президента. 

Україна уклала безпекові угоди ще з двома країнами: що гарантують Чехія і Словенія 2

У Зеленського зазначають, що особливістю співробітництва у невійськовій сфері є партнерство Чехії з Дніпром та Дніпропетровською областю для відновлення, відбудови та сталого розвитку. Чехія також має намір відкрити у Дніпрі дипломатичне представництво для посилення співпраці й допомоги.

"Підтримка в гуманітарній сфері з боку Чехії передбачає фінансову та матеріальну допомогу для цивільного захисту та постраждалих від війни українців, зокрема внутрішньо переміщених осіб. Чеська Республіка також чітко підтверджує свою підтримку майбутнього членства України в ЄС і НАТО", - пишуть в ОПУ. 

Підписано 25 двосторонніх угод

Нагадаємо, 12 липня 2023 року на полях саміту НАТО у Вільнюсі лідери країн G7 погодили Спільну декларацію про підтримку України. У документі йшлося, зокрема, про роботу над конкретними двосторонніми довгостроковими зобов'язаннями та домовленостями у сфері безпеки.Попри це, документ не є заміною. вступу України до НАТО - наша країна перебуває на шляху до Альянсу. 

Нагадаємо, станом на 18 липня Україна підписала вже 25 безпекових угод із союзниками: із Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, Іспанією, Бельгією, Португалією, Швецією, Ісландією, Норвегією, Японією, США, ЄС, Естонією, Литвою, Польщею, Люксембургом, Румунією, Чехією та Словенією. Згідно з цими угодами, наступні чотири роки міжнародні партнери планують надавати Україні загальну військову підтримку на 60 млрд доларів щорічно. І йдеться не лише про підтримку фронту, а й відновлення країни, допомогу в енергетичній, медичній, освітній галузях і багато чого іншого. 

Як писав Інформатор, 18 липня, президент України Володимир Зеленський прибув у Велику Британію на саміт Європейської політичної спільноти. В аеропорту українського лідера зустрів посол Валерій Залужний та потиснув йому руку. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube