Поставки Patriot та ескадрилей літаків, не лише F-16: Зеленський і Байден розповіли деталі безпекової угоди

Читать на русском

За словами президента США Джо Байдена, мета США - зміцнити захист України і її потужності, стримувати агресію на довгу перспективу

Читать на русском
Джо Байден і Володимир Зеленський
Зеленський розповів, що до угоди входять поставки винищувачів

За словами президента США Джо Байдена, мета США - зміцнити захист України і її потужності, стримувати агресію на довгу перспективу

Президент Сполучених Штатів Америки, Джо Байден, оголосив про підписання важливої безпекової угоди з Україною, спрямованої на зміцнення обороноздатності та стримування зовнішньої агресії. Згідно з угодою, США зобов'язуються надавати Україні військову допомогу, включаючи зброю та боєприпаси, розширювати обмін розвідданими та підготовку військових, а також інвестувати у військово-промислову базу країни.

Як повідомив президент України Володимир Зеленський, угода з США стосується постачання Україні ескадрилей бойових літаків. І йдеться не тільки про винищувачі F-16. Про це він повідомив у себе в Х.

"Дуже конкретно по системах Patriot, по постачанню бойових ескадрилей Україні. Я не помилився, саме ескадрилей, які включають F-16, але не обмежуються ними", - сказав Зеленський.

Скриншот зі сторінки Зеленського в Х
Скриншот зі сторінки Зеленського в Х

Крім того, угода передбачає підтримку економічного і енергетичного відновлення України, що сприятиме її інтеграції в Європейський союз та НАТО. Цей крок є стратегічно важливим для обох держав, підкріплюючи спільне зобов'язання до зміцнення міжнародної безпеки та стабільності.

Підписання цієї угоди є кроком вперед у зміцненні стратегічного партнерства між Україною та Сполученими Штатами, яке має вирішальне значення для оборонної і політичної сфер обох країн. За словами президента США Джо Байдена, мета США - зміцнити захист України і її потужності стримувати агресію на довгу перспективу. Байден також додав, що угода про безпеку не передбачає відправлення американських військ в Україну.

"Сполучені Штати збираються допомагати Україні, але не надсилатимуть американські війська воювати на Україну. Але ми надаватимемо зброю та боєприпаси, розширюватимемо обмін розвідувальною інформацією, продовжуватимемо навчання хоробрих українських солдатів на базах у Європі та США", – заявив американський президент.

Подробиці підписання безпекової угоди зі США

Президент США Джо Байден та президент України Володимир Зеленський підписали у четвер,13 червня, 10-річну двосторонню угоду про безпеку, спрямовану на посилення захисту України від російських загарбників. Угода була підписана на полях саміту G7 в Італії. У тексті документа зазначається, що вона має стати кроком на шляху до можливого членства України в НАТО.

Перед цим Україна підписала відповідні угоди з Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією, а також Португалією та Бельгією, яка виділить військової допомоги на €977 млн та поставить 30 винищувачів F-16Угода з США мала бути укладена 13 червня до саміту НАТО, який відбудеться у липні-2024.

За словами держсекретаря США Ентоні Блінкена, США будуть підтримувати Україну у низці сфер, що стосуються безпеки та оборони. Маються на увазі військово-оборонні сфери – від авіації до протиповітряної оборони, від безпілотників та дронів до питань розмінування

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.