Україна та Євросоюз підписали безпекову угоду під час Саміту лідерів: про що йдеться в документі

Читать на русском

ЄС гарантує Україні допомогу на 50 мільярдів євро і трибунал над політичною верхівкою РФ

Читать на русском
Зеленський
Володимир Зеленський, Жан Мішель і Урсула фон дер Ляєн. Фото: Getty image

ЄС гарантує Україні допомогу на 50 мільярдів євро і трибунал над політичною верхівкою РФ

Україна та Євросоюз підписали безпекову угоду під час Саміту лідерів. Офіційно документ ще не оприлюднили, але ЗМІ пишуть, що він містить два основні розділи щодо безпекових гарантій, кожен із яких налічує дев’ять пунктів. Зокрема, є домовленість про довготривалу підтримку, військову співпрацю і кошти від прибутків із заарештованих активів РФ. 

Про підписання угоди інформує видання The Guardian. Журналісти розкрили подробиці тексту цього документа. Зокрема, він передбачає підтримку у 50 мільярдів євро.

Ці гроші закладені у бюджет ЄС на найближчі чотири роки в межах програми Ukraine Facility.  гроші на відшкодування країнам ЄС наданої Україні зброї з Європейського фонду миру. П’ять мільярдів - це гроші на зброю з Фонду допомоги Україні та прибутки від заморожених активів РФ.

Перший розділ угоди сфокусований на довгостроковому забезпеченні військовою технікою, військовій підготовці й оборонній реформі, співпраці оборонних індустрій України та ЄС, кібербезпеці, обміні розвідданими тощо. У другому розділі йдеться про майбутнє України і її громадян у Євросоюзі, розмінування і відбудову, продовження підтримки біженців, збереження і посилення антиросійських санкцій, створення спецтрибуналу для політичної верхівки РФ.

Окремим розділом в угоді окреслений план дій у разі ймовірної агресії в майбутньому. Зокрема, йдеться про термінові консультації, які мають відбутися впродовж доби.

Зеленський у Брюсселі

Як писав Інформатор, Президент України Володимир Зеленський у четвер, 27 червня, прибув до Брюсселя. Там він візьме участь у засіданні Ради ЄС та проведе переговори. Очікується, що Україна підпише одразу три безпекові угоди.

Нагадаємо, два дні тому, 25 червня, у Люксембурзі стартувала міжурядова конференція (МУК) сторін, яка є першим етапом переговорів про вступ України до Євросоюзу. Україна планує повністю підготуватися до вступу до ЄС до 2030 року

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.