Єрмак пояснив, чому гарантії безпеки не є заміною вступу до НАТО

Читать на русском

Голова Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що членство у НАТО як колективному блоці безпеки залишається ключовим і незмінним пріоритетом для України

Читать на русском
Андрій Єрмак
Єрмак розповів про партнерство України з міжнародними союзниками та шлях до НАТО

Голова Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що членство у НАТО як колективному блоці безпеки залишається ключовим і незмінним пріоритетом для України

Голова Офісу президента Андрій Єрмак розповів про створену ним концепцію Київського безпекового договору (Kyiv Security Compact), який став результатом роботи групи міжнародних радників та колишнього генерального секретаря НАТО Андерса Фога Расмуссена. У документі викладені ідеї забезпечення надійних гарантій безпеки для України, щоб запобігти подібним агресіям у майбутньому. При цьому пріоритетом залишалася підтримка членства України в НАТО.

За словами Єрмака, існуючі безпекові гарантії не заміняють членство України в НАТО і мають діяти до його завершення. Спочатку було складно уявити повномасштабну реалізацію цієї ідеї, але станом на 2024 рік сума безпекових зобов'язань підписаних країнами-учасницями склала вже майже 21 мільярд доларів США, включаючи військову і військово-технічну допомогу. 

Важливим етапом стало ухвалення Вільнюської декларації, яка визначила конкретні положення угод, що зараз укладаються. Підписання декларації стало підтвердженням підтримки євроатлантичних амбіцій України.

Угоди про безпекову співпрацю стали системою взаємних зобов'язань у різних сферах, включаючи оборонну підтримку та кібербезпеку. Розбудова спільної інфраструктури в області ОПК стала важливим елементом підвищення ефективності цих документів.

За словами Єрмака, нині Україна вже підписала вісім двосторонніх безпекових угод з різними країнами, включаючи Фінляндію (а також з Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами). Ці угоди передбачають військову допомогу, відновлення інфраструктури та санкційну політику.

"Будьмо відверті: міжнародні угоди взагалі найкраще працюють лише тоді, коли це однаково вигідно сторонам, які їх підписали. Тож створення спільної інфраструктури та побудова спільної системи оборони – важливий елемент посилення потенційної дієвості документів. В Україні, зокрема, в її досвіді, надзвичайно зацікавлені наші партнери", - зауважив Єрмак.

Єрмак розповів, що допоможе зупинити росію

За словами Єрмака, нафтові доходи продовжують забезпечувати безперебійну роботу російського ВПК і підготовку до нових актів агресії. Тому щоб протистояти цьому, необхідно запроваджувати жорсткі та раптові санкції проти нафтового сектору рф, щоб москва не встигала адаптуватися до тиску.

Нагадаємо, що наприкінці лютого Рада Євросоюзу затвердила 13-й пакет санкцій проти росії. Усього під обмеження підпали 106 фізичних та 88 юридичних осіб. Потім міністерство торгівлі США ввело обмеження проти 63 компаній із росії, двох з Киргизії та восьми з Китаю. Пізніше санкційні заходи запровадили Канада та Австралія. 

Тепер в ЄС вже почали готувати новий 14-й пакет антиросійських санкцій. Він буде спрямований на припинення обходу чинних санкцій, ослаблення здатності путіна вести війну в Україні. Також має посилитися ізоляція росії на політичній, економічній та дипломатичній арені.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.