“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Підтоплення південних територій вплинуло на роботу гідроелектростанцій Дніпровського каскаду
Ввечері у середу, 7 червня, Україна активувала аварійну допомогу з Європи. Це зробили для того, щоб пройти максимум вечірнього споживання електроенергії.
Про це повідомив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький в ефірі проєкту Радіо Свобода "Свобода.Ранок". Він зазначив, що підрив Каховської ГЕС не вплинув на баланс генерації, адже вона не працювала на нашу енергосистему через захоплення росіянами.
Водночас він зауважив, що підтоплення південних територій вплинуло на роботу гідроелектростанцій Дніпровського каскаду. А ситуація в енергосистемі залишається непростою і з повним дефіцитом потужностей.
“Укренерго” та “Укргідроенерго” (оператор гідроелектростанцій “Укренерго” Дніпровського каскаду) переглядали роботу інших гідроелектростанцій України таким чином, щоб пом’якшити наслідки повені на півдні України. Також після деокупації руйнування ГЕС та зміна функціонування Дніпровського каскаду негативно позначиться на запуску Запорізької АЕС та ТЕС”, – підкреслив Кудрицький.
Він закликав українців ставитися економно до енергоресурсів. Особливо це важливо робити у вечірній час – з 18:00 до 22:00.
Потребу споживачів покривають електростанції, які знаходяться на підкронтрольній Україні території. У найближчі дні відключень світла не заплановано.
“Що стосується довгострокової перспективи – існує план підготовки до осінньо-зимового періоду, який включає відновлення генеруючих потужностей, які будуть потрібні на зиму. Виконання цього плану є передумовою для того, щоб уникнути відключень не тільки влітку, а й взимку”, – додав Кудрицький.
Міністерство енергетики України ініціювало додатковий імпорт електроенергії для балансування енергосистеми України. Це сталося через знищення дамби Каховського водосховища.
У ніч проти 6 червня окупанти здійснили підрив Каховської ГЕС. Внаслідок цих дій відбувається підтоплення територій нижче за течією Дніпра. Це спровокувало проблеми з водопостачанням в усьому південному регіоні, руйнацію екосистем та загрожує безпеці найбільшої в Європі АЕС — Запорізької. Всього фактично підтоплено 29 населених пунктів, із них 19 - на підконтрольній Україні території, а 10 - під тимчасовою окупацією. Евакуйовано понад 1 752 людей. За ніч вода в Херсоні піднялась на 1 метр, очікується, що вона продовжить прибувати і впродовж дня. У регіоні працюють майже 1 600 рятувальників та поліцейських і близько 300 одиниць спецтехніки. Розгорнуто 9 евакуаційних пунктів.
Нагадаємо, в УПЦ МП пов'язали підрив Каховської ГЕС з подіями в Лаврі. Крім того, підрив Каховської ГЕС позначиться на інших гідроелектростанціях.
Також Інформатор писав, чим загрожує підрив Каховської ГЕС.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.