Замість полів — пустелі: у Мінагрополітиці розповіли, чим загрожує підрив Каховської ГЕС

Коли знизиться рівень водосховища сотні гектарів стануть пусткою

Підрив Каховської ГЕС
Без Каховського водосховища постраждають не лише аграрії, а й звичайні люди.

Проблеми з водопостачанням у прилеглих населених пунктах, затоплення територій, сміттєзвалищ, загибель тварин та розвиток інфекцій — це лише короткий список того, що може очікувати екологію в Україні після підриву Каховської ГЕС. Детальніше про те до чого може призвести знищення дамби — читайте в нашому матеріалі. 

"Вже наступного року поля на півні України можуть перетворитися на пустелі", — про це йдеться в заяві Міністерства аграрної політики та продовольства України.

До того ж знищення Каховської ГЕС може призвести до того, що постраждають не лише аграрії, а й звичайні люди, які залишилисчя без питного водопостачання населених пунктів

 Наслідки  

За попередніми оцінками міністерства, внаслідок російського терору в Херсонській області може бути затоплено орієнтовно 10 тисяч га сільськогосподарських земель. Йдеться лише про правий берег. На лівому, збитки оцінюють масштабніше. 

"Детальна інформація буде відома найближчими днями, після аналізу інформації та знімків про розмір затоплення", - пояснили в міністерстві.

Що стане з полями

Техногенна катастрофа зупинить водопостачання 31 системи зрошення полів. На даний час відомо, що без джерел води вже лишилися 94% зрошувальних систем в Херсонській, 74% - в Запорізькій та 30% - в Дніпропетровських областях. Ще до початку повномасштабної війни ці системи забезпечували зрошення 584 тисяч гектарів, на яких загалом збирали близько 4 млн тонн зернових і олійних культур, що давало Україні мільярди доларів прибутку. 

Збитки фауні в області

Безхребетні, молюски, ракоподібні, риби, рідкісні види тварин — через затоплення ГЕС є загроза втратити цілі види тварин. При зниженні "повеневої" хвилі, ці біоресурси опиняться на суходолі. Прісноводна риба може потрапити у солоні води Чорного моря, що своєю чергою спричинить не лише загибель цього виду, а й зруйнує чорноморську фауну, оскільки від масивного напливу прісної води структура води зміниться й мешканців солоних водойм також може чекати мор. 

За попередніми розрахунками, збитки від загибелі усіх біоресурсів складуть до 10,5 млрд гривень. Фахівці зазначають, що лише вартість загибелі дорослих особин для рибної галузі сягне 95 тисяч тонн або близько 4 млрд гривень. 

Негативні наслідки спустошення водних біоресурсів будуть прослідковуватись протягом кількох років поспіль, оскільки поновлення кількісного та якісного складу популяцій риб, відновлення донних ценозів кормової бази потребує багато часу.

Нагадаємо,  Укргідроенерго повідомляло, що Каховська ГЕС була повністю зруйнована внаслідок підриву російськими окупаційними військами. Ті, не зупиняються, оскільки тепер вже атакують аміакопровід в Куп'янському районі Харківської області. На щастя, витоку аміаку не зафіксовано. Яку небезпеку для людини несе витік аміаку і як вберегтися — читайте тут.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

 

 

 
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube