“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Є ризик, що українська енергосистема не зможе працювати на необхідну потужність
У Міністерстві енергетики зазначили, що підрив Каховської ГЕС позначиться на рівні води на інших українських гідроелектростанціях. Це може призвести до дисбалансу в енергосистемі України.
Про це заявив на екстреному засіданні Міжнародної консультативної ради високого рівня міністр енергетики Герман Галущенко.
"Незважаючи на те, що станція після окупації не видавала електроенергії в систему, прорив порушив цілісність усього гідровузла. Відповідно, є ризик, що гідроенергетика, яка балансувала українську енергосистему, не зможе працювати на необхідну потужність", – сказав Галущенко.
Міністр додав, що у зв’язку з ситуацією, яка склалася, Україна потребує підтримки партнерів та збільшення пропускних спроможностей для нарощування імпорту електроенергії до 2 ГВт.
Центр економічної стратегії повідомив, що через підрив Каховської ГЕС українська гідроенергетика зазнала відчутних втрат потужностей. А саме 355 МВт генерації із загальних 7530 МВт. Це становить близько 5%.
Підрив окупантами Каховської ГЕС та спричинені цим руйнування наразі не вплинули на стабільну роботу енергосистеми. "Укренерго" спільно з "Укргідроенерго" контролюють ситуацію. Наразі проводиться оцінка ризиків.
Водночас через підрив ГЕС під загрозою знищення опинилася низка енергооб’єктів Херсонської області. Серед них і Херсонська ТЕЦ.
Також сильне падіння рівня води може становити загрозу для Запорізької АЕС. Адже її реактори охолоджуються водою з цієї водойми. За словами глави МАГАТЕ Гроссі, наразі ризику для безпеки станції немає. Вона виникне, якщо рівень води у резервуарі, який використовується для охолодження реакторів ЗАЕС, впаде нижче 12,7 метра.
Також Інформатор писав, що в "Укргідроенерго" назвали строк, у який Каховське водосховище перестане існувати. Ще повідомляли, що на місці зруйнованої Каховської ГЕС збудуть більш потужну.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.