Окупантам вдалося знищити зусилля з відновлення енергосистеми після атак 2022 року
Україна, ймовірно, передислокувала частину своїх систем протиповітряної оборони від інфраструктурних об’єктів. Їх могли перемістити на передову. Водночас Росія скористалася цим, щоб завдати масованого удару.
Про це заявила президента українського енергетичного аналітичного центру DiXi Group Олена Павленко для CNN. За її словами, окупанти чекали саме на це.
“Я припускаю, що Україна досить добре захистила свою енергетичну інфраструктуру до зими, тому що ми очікували, що такі атаки відбудуться”, – зазначила вона.
Втім, після закінчення холодів ППО могли передислокувати ближче до фронту. За її словами, таке рішення не є помилкою – це розстановка пріоритетів. Влада, як наголосила Павленко, могла думати, що після закінчення зими системи можна застосовувати і в інших місцях а не лише для захисту інфраструктури.
Водночас заступниця міністра енергетики Гринчук зауважила, що Росії вдалося знищити за кілька днів майже всі річні зусилля з відновлення та ремонту енергосистеми після 2022 року. За словами очільника Міненерго Германа Галущенка, найбільше від атак постраждала Харківська область, адже через близькість до кордону окупанти можуть там застосовувати різні види озброєння.
Російські окупанти поновили масовані обстріли об’єктів інфраструктури України 22 березня 2024 року. Тоді росіянии повністю знищили Зміївську ТЕС у Харківській області. Також на Харківщині зазнала пошкоджень теплова електростанція, яка живить місто. Крім того, там також повністю зруйнована трансформаторна підстанція. А у Сумах днями окупанти вдарили КАБом по місту і влучили у місцеву ТЕЦ.
Під час масованого обстрілу 11 квітня російські загарбники повністю зруйнували Трипільську ТЕС у Київській області ракетним ударом. Працівники, які були на зміні під час обстрілів, вижили. У результаті влучань сталася масштабна пожежа у турбінному цеху.
Нагадаємо, що росіяни змінили тактику ударів по енергетичній інфраструктурі України. Вони тепер, зокрема, використовують високоточні ракети для знищення електростанцій у менш захищених регіонах. Метою цих атак є не лише тимчасове відключення електроенергії, а й заподіяння непоправних руйнувань, які неможливо буде швидко відновити.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.