Росія б'є по енергетиці України: які наслідки матиме втрата ТЕС і коли будуть відключення світла

Читать на русском

У разі втрат ТЕС, в Україні буде доступна лише базова генерація: атомні, сонячні та вітрові електростанції

Читать на русском
Росія б'є по енергетиці України
Удари Росії по ТЕС

У разі втрат ТЕС, в Україні буде доступна лише базова генерація: атомні, сонячні та вітрові електростанції

11 квітня Росія завдала чергового масованого удару по українській енергетичній інфраструктурі. Цього разу під прицілом окупантів опинилися об'єкти теплової генерації та передачі в п'яти областях: Одеській, Харківській, Запорізькій, Львівській та Київській. Зокрема Трипільська ТЕС була повністю знищена ворогом.

Про те, до чого слід готуватися українцям, якщо росіяни знищать українські ТЕС, з'ясовували у виданні "Економічна правда". Журналісти змоделювали приблизний розвиток ситуації, якщо енергетику України росіяни виведуть з ладу. 

Як пишуть у виданні, Трипільська ТЕС "Центренерго" на Київщині повністю знищена. Це була одна з найпотужніших теплоелектростанцій в Україні, яка забезпечувала електроенергією значну частину столичного регіону. Суттєво пошкоджені дві електростанції компанії ДТЕК. Також зазнали ушкоджень підстанції "Укренерго". Внаслідок цих атак Україна втратила значну частину своїх потужностей з генерування електроенергії. За оцінками експертів, від теплової генерації залишилося менш як 20%, ніж було доступно до 22 березня цього року.

Які наслідки втрати ТЕС?

Втрата теплових електростанцій матиме серйозні наслідки для України: взимку та в пікові періоди споживання (вранці та ввечері) гарантовано виникнуть віялові відключення електроенергії для мільйонів споживачів по всій країні. Світло можуть почати вимикати ще у липні-серпні. Крім того, зростуть тарифи на електроенергію.

Журналісти зазначають, що Україна стане більш залежною від імпорту електроенергії з Європи. Відновлення зруйнованих ТЕС буде складним і дорогим завданням.

Частину обладнання можна буде відновити, проте це потребуватиме часу та значних коштів. Подекуди ТЕС доведеться будувати заново, що також займе багато часу. В цій ситуації Україні потрібна допомога міжнародних партнерів.

Втрату ТЕС компенсувати важко

Атомні електростанції не можуть повністю замінити втрачені теплові, адже їх потужність не регулюється так швидко, як це необхідно для балансування енергосистеми. Сонячні та вітрові електростанції також не можуть забезпечити всі потреби країни, адже їх генерація залежить від погодних умов. Електростанції неможливо захистити умовними саркофагами, як на Чорнобильській АЕС. Частина споживання покриватиметься за рахунок імпорту та аварійної допомоги.

Ситуація вже критична 

Ситуація вже критична і уникнути відключень по всій країні поки що дозволяють кілька факторів — аварійні відключення світла в окремих регіонах, імпорт електроенергії. Зараз країна знаходиться на нижньому піку споживання. Але щойно через спеку споживання почне зростати – можливі проблеми. Обмеження не виключені будь-якої миті, тим більше при нових обстрілах.

 Росія знищила Трипільську ТЕС

11 квітня російські окупанти здійснили черговий акт тероризму проти України, завдавши масованого ракетного удару по Трипільській теплоелектростанції. Внаслідок обстрілу, який здійснювався за допомогою дронів-камікадзе та ракет, ТЕС була повністю зруйнована.

За оцінками фахівців підприємства, генеруючі потужності станції знищені на 100%. Це стало значним ударом по українській енергосистемі, адже Трипільська ТЕС була однією з найпотужніших в країні. ПАТ "Центренерго", якому належала станція, втратило всі свої потужності з генерування електроенергії.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що окупанти використали для удару по Трипільській ТЕС найновіші ракети Х-69, якi небезпечніші за "Кинджали".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.