З 22 по 29 березня Росія завдала ударів по 7 теплоелектростанціях та 2 гідроелектростанціях
Російські окупанти змінили тактику ударів по енергетичній інфраструктурі України. Замість масованих обстрілів Києва та інших великих міст, вони тепер використовують високоточні ракети для знищення електростанцій у менш захищених регіонах. Метою цих атак є не лише тимчасове відключення електроенергії, а й заподіяння непоправних руйнувань, які неможливо буде швидко відновити.
За даними The FT, з 22 по 29 березня росія завдала ударів по семи теплоелектростанціях та двох гідроелектростанціях. Всі ці об'єкти розташовані у регіонах, де ППО не така сильна, як у Києві та інших великих містах.
Фахівці ДПЕК наголошують, що якби не тепла погода, імпорт електроенергії з ЄС та збільшення виробництва з відновлюваних джерел, то Україна вже зіткнулася б із масштабними відключеннями світла. Подібно до тих, які були у 2022-2023 роках.
"Росіяни спрямовуються на п'ять-шість енергетичних об'єктів в одному регіоні", - зазначає начальник відділу комунікацій "Укренерго".
За його словами, вороги намагаються відрізати від енергопостачання великі промислові регіони та міста. При цьому атаки побудовані таким чином, що удари припадають на "слабкі місця".
Важливою відмінністю від зими 2022-2023 років є те, що росія тепер використовує і дорогі високоточні балістичні ракети. В одній із недавніх атак на вугільну електростанцію використовувалися балістичні ракети вартістю $100 млн, які можуть збивати лише системи ППО Patriot.
З 4 квітня "Укренерго" запровадило графіки віялових відключень електроенергії у шести областях України. Причиною цього стали масовані російські атаки на українські електростанції, які призвели до дефіциту генеруючих потужностей. Тимчасові обмеження на споживання електроенергії діятимуть з 18:20 до 22:00. Графіки віялових відключень введені у: Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Кіровоградській, Полтавській та Сумській областях.
Незважаючи на численні обстріли з боку російських окупантів, Україна зуміла зберегти стійкість своєї енергосистеми. За словами міністра енергетики Германа Галущенка, повного блекауту в країні вже не буде, адже окрім атомної генерації, яка дає понад 50% електроенергії, Україна не втратила жодного джерела живлення.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що за останні тижні Росія знищила 80% ТЕЦ України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.