Вище російське воєнне керівництво поставило задачу своїм військам захопити Часів Яр, повідомив головнокомандувач ЗСУ
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський у неділю, 14 квітня, відвідав дуже важливий та небезпечний напрямок фронту. Генерал-полковник заявив, що вище російське воєнне керівництво поставило задачу своїм військам захопити Часів Яр до 9 травня. Тому бригади, як діють на цій ділянці фронту, вирішили суттєвого посилити боєприпасами, дронами та засобами РЕБ.
Про це Сирський повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці. Він наголосив, що загарбники зосереджують зусилля для прориву оборони ЗСУ західніше Бахмута та захопленні Часового Яру.
"Працював на іншому, дуже важливому та небезпечному напрямку. Ворог також зосереджує зусилля для прориву нашої оборони західніше Бахмута, виходу до каналу Сіверський Донець - Донбас, оволодінні населеним пунктом Часів Яр, створенні умов для подальшого просування до Краматорської агломерації", - заявив головком.
За словами Сирського, реалізації планів противника заважає героїчна оборона наших бригад, які буквально вгризлися в землю, стримуючи щоденні атаки ворога. Головком додав, що використовуючи чисельну перевагу та різноманітні мотиваційні чинники, у тому числі й розстріли, окремі групи піхоти окупантів вийшли до мікрорайону "Новий", але були знищені ударами FPV-камікадзе та вогнем артилерії.
"Разом з тим, загроза залишається актуальною, з урахуванням того, що вище російське воєнне керівництво поставило задачу своїм військам захопити Часів Яр до 9 травня", - заявив Олександр Сирський.
Головнокомандувач повідомив, що з метою адекватного реагування на дії загарбників та зміцнення оборони наших військ на цьому напрямку були вжиті заходи щодо суттєвого посилення наших бригад боєприпасами, дронами, засобами РЕБ. Також Сирський назвав свої висновки після дводенної роботи на фронті:
"Продовжуємо проведення організаційних заходів з упором на підвищення ефективності управління, виключення дублювання, направлення вивільнених ресурсів на забезпечення бойових частин та підрозділів. Головна задача цих заходів ‐ нарощування боєздатності наших військ, збереження життя наших воїнів, зриву планів ворога, забезпечення підготовки резервів. Боротьба триває! Слава Україні!" - підсумував головнокомандувач ЗСУ.
Як пишуть аналітики Інституту вивчення війни (ISW), окупанти проводять щонайменше три операції на оперативному рівні, які не пов'язані між собою, але дають їм можливість зосередитися на тактичних успіхах на обраних напрямках. Особливу увагу ISW звертає на ситуацію в Часовому Ярі. Захоплення цього міста може відкрити перед окупантами перспективи оперативного просування, адже воно дозволить їм розпочати наступ на інші важливі міста Донецької області, такі як Слов'янськ, Краматорськ, Дружківка та Костянтинівка.
ISW підкреслює, що захоплення Часового Яру є ймовірним найбільш небезпечним варіантом розвитку подій для України. Якщо США не відновлять надання військової допомоги, українським військам буде важко стримати наступ окупантів. Це підкреслює важливість підтримки України з боку Заходу. Важливо зазначити, що ISW не прогнозує, що росіянам вдасться захопити Часів Яр найближчим часом. Проте, вони підкреслюють, що захоплення цього міста може мати серйозні наслідки для української оборони на сході.
Нагадаємо, наразі Росія не змогла захопити Часів Яр. Окупантів немає ні на околицях, ні у місті.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.