Україна перейшла на напругу у 230 вольт: скільки заплатимо за електрику в липні

Якщо ви бачите, що напруга постійно падає нижче 207 В або підіймається вище 253 В, ви можете подати заявку щодо перевірки якості напруги до ДТЕК

Оплата тарифу за електроенергію Малюнок: ДТЕК
Оплата тарифу за електроенергію Малюнок: ДТЕК

З 1 липня 2025 року Україна перейшла на новий стандарт напруги 230 В. Таке рішення ухвалив державний регулятор НКРЕКП. Перехід на 230 вольт не вплине на розмір платіжок за електроенергію, оскільки рахунки залежать від кількості спожитої енергії, а не від напруги, повідомляє ДТЕК.

“Як це вплине на клієнтів ДТЕК? Ніяк. Рахунки ті самі. Ви платите за кількість електроенергії, не за напругу”, – йдеться у повідомленні ДТЕК.

Як зазначає компанія, зараз більшість електроприладів уже адаптовані до стандартів ЄС. Тобто, вони не постраждають від переходу на 230 вольт.

“ДТЕК вже давно готовий до роботи з 230 В і зазначає, що українці майже не помітять цих змін. Єдина зміна, яку побачать українські споживачі, це нове допустиме відхилення напруги – від 207 В до 253 В (±10 % до 230 В). Через це радимо врахувати нові параметри при налаштуванні реле напруги у вашій оселі, якщо ви його використовуєте. Проте техніка вже давно розрахована на роботу саме в такому діапазоні”, - повідомляє ДТЕК.

Якщо ви бачите, що напруга постійно падає нижче 207 В або підіймається вище 253 В, ви можете подати заявку щодо перевірки якості напруги до ДТЕК. Для цього в чат-боті Viber і Telegram у меню, у розділі «Можливі відключення» оберіть «Проблеми з якістю електроенергії». 

ДТЕК Мережіі розвиває бізнес з розподілу електроенергії та експлуатації електромереж в Києві, Київській, Дніпропетровській, Донецькій та Одеській областях. Підприємства обслуговують 5,1 млн домогосподарств і 150 тис. підприємств.

Зміна правил постачання електроенергії

Раніше ми писали, що в Україні з 1 липня 2025 року почнуть діяти європейські підходи до визначення параметрів якості електроживлення, зокрема – перехід на номінальну напругу 230/400 В. Одне з ключових нововведень – встановлення чітких меж допустимого відхилення напруги: від 207 до 253 В (±10% від номінального значення 230 В). Також у ДТЕК вказували, що при виведенні з ладу техніки у результаті перепаду напруги, необхідно звернутися до сервісного центру, де можна отримати офіційний висновок, після чого необхідно написати заяву на ім'я компанії та додати до неї висновок від сервісного центру. Компанія розгляне звернення та надасть офіційну відповідь.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube