Енергетики радять врахувати нові параметри при налаштуванні реле напруги у вашій оселі, якщо ви його використовуєте
З 1 липня 2025 року Україна перейшла на новий стандарт напруги 230 В. Таке рішення ухвалив державний регулятор НКРЕКП. Понад 3 роки українська енергосистема працює синхронно з європейською, і зміна стандарту — це логічний наступний крок для переходу до єдиних технічних стандартів з ЄС.
“ДТЕК вже давно готовий до роботи з 230 В і зазначає, що українці майже не помітять цих змін. Єдина зміна, яку побачать українські споживачі, це нове допустиме відхилення напруги – від 207 В до 253 В (±10 % до 230 В). Через це радимо врахувати нові параметри при налаштуванні реле напруги у вашій оселі, якщо ви його використовуєте. Проте техніка вже давно розрахована на роботу саме в такому діапазоні”, - повідомляє ДТЕК.
Якщо ви бачите, що напруга постійно падає нижче 207 В або підіймається вище 253 В, ви можете подати заявку щодо перевірки якості напруги до ДТЕК. Для цього в чат-боті Viber і Telegram у меню, у розділі «Можливі відключення» оберіть «Проблеми з якістю електроенергії».
ДТЕК Мережіі розвиває бізнес з розподілу електроенергії та експлуатації електромереж в Києві, Київській, Дніпропетровській, Донецькій та Одеській областях. Підприємства обслуговують 5,1 млн домогосподарств і 150 тис. підприємств.
Раніше ми писали, що в Україні з 1 липня 2025 року почнуть діяти європейські підходи до визначення параметрів якості електроживлення, зокрема – перехід на номінальну напругу 230/400 В. Одне з ключових нововведень – встановлення чітких меж допустимого відхилення напруги: від 207 до 253 В (±10% від номінального значення 230 В). Також у ДТЕК вказували, що при виведенні з ладу техніки у результаті перепаду напруги, необхідно звернутися до сервісного центру, де можна отримати офіційний висновок, після чого необхідно написати заяву на ім'я компанії та додати до неї висновок від сервісного центру. Компанія розгляне звернення та надасть офіційну відповідь.
"До фактичного вступу в силу нових стандартів максимально допустимі відхилення параметрів напруги в мережі 10% від 220 в тобто 198 в - 242 в. Усі електроприлади, розраховані на 220 в, коректно працюють у діапазоні чинних стандартів. Якщо у вас вже вийшла з ладу техніка у результаті перепаду напруги, необхідно звернутися до сервісного центру, де ви отримаєте офіційний висновок, після чого необхідно написати заяву на ім'я компанії та додати до неї висновок від сервісного центру. Компанія розгляне ваше звернення та надасть офіційну відповідь. І якщо параметри напруги, за чинними стандартами, не відповідатимуть нормі для подачі заявки на якість електроенергії, ви можете скористатися каналами самообслуговування", - казали у ДТЕК.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.