Водночас він додав, що Україна хоче, щоб були визначені умови для її вступу до НАТО та була названа дата
Посол України у Туреччині Василь Боднар заявив, що на даний момент Київ не висуває жодних вимог стосовно вступу до НАТО. Дипломат наголошує, що питання про можливість стати членом Альянсу мають розглядати лише після завершення повномасштабної війни. Зараз же основною потребою є зброя.
За даними Yeni Şafak, посол України в Туреччині Василь Боднар сказав, що Україна не має наміру приєднуватися до блоку. Але українці сподіваються отримати певні відповіді на історичному підсумковому саміті лідерів НАТО, який запланований у Вашингтоні.
"Ми дійсно бажаємо мати можливість вступити до НАТО. Ми очікуємо на дати. Наразі Україна не наголошує на конкретних вимогах стосовно членства в НАТО. Ми сподіваємось отримати відповідь щодо дат під час саміту лідерів НАТО у Вашингтоні. Наше ставлення є дуже прозорим. Ми хочемо, щоб можливість нашого вступу оцінювалася після врегулювання конфлікту. Ми не намагаємося на цьому наголошувати. На дану мить для України основна потреба - це лише зброя", - підкреслив дипломат.
За його словами, Україна сконцентрована на отримані зброї. Проведення мирних перемовин з Росією наразі не видається можливим. Дипломат прокоментував ймовірність проведення перемовин. Він зауважив, що у разі відведення військ, звісно, буде припинення вогню.
"Проте наразі з боку Росії немає жодних кроків у цьому напрямку", - зазначив Боднар.
Стосовно ситуації з РФ Боднар додав, що Туреччина змогла досягти певних результатів. Одне з основних питань, яке допомагає вирішувати Туреччина - це питання обміну військовополонених та мирного населення між Україною та Росією.
У липні у Вашингтоні відбудеться 75-ий ювілейний саміт лідерів країн-членів НАТО. Втім, на ньому Україна не отримає очікуване офіційне запрошення приєднатися до Альянсу. Однак союзники шукають інші способи, щоб продемонструвати підтримку нашої держави “у довгостроковій перспективі”.
Зокрема, у НАТО шукають “золоту середину, щось ближче до членства, але достатньо м’ясисте, щоб показати, що Альянс підтримує Україну на довгострокову перспективу”. Водночас західні дипломати не знають, що саме це може бути.
Однак деякі західні партнери наразі розглядають передачу Контактної групи з питань оборони України від США під керівництво НАТО. Таке рішення може допомогти зберегти потік озброєнь до Києва у разі повернення Трампа. Відповідні обговорення вже відбуваються “на дуже високому рівні”.
Нагадаємо, держсекретар США Ентоні Блінкен під час спільного брифінгу з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою сказав, що наша країна має стати членом НАТО. У відповідь на це мільярдер Ілон Маск заявив, що вступ України до Альянсу може призвести до "ядерного апокаліпсиса".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.