Вступ України до НАТО: Єрмак розповів про запрошення для Києва і вплив на безпеку

Читать на русском

Україна чекає на запрошення про вступ до НАТО влітку у ході 75-го саміту Альянсу у Вашингтоні

Читать на русском
Андрій Єрмак і НАТО
Єрмак розповів, коли Україна чекає на запрошення про вступ до НАТО

Україна чекає на запрошення про вступ до НАТО влітку у ході 75-го саміту Альянсу у Вашингтоні

Глава Офісу президента Андрій Єрмак вважає, що запрошення України вступити у НАТО, яке Київ сподівається отримати влітку цього року у ході 75-го саміту Альянсу у Вашингтоні, було б гарантією того, що у Європі та світі запанує безпека. Єрмак вважає, що запрошення до НАТО стало б сильним рішенням Альянсу.

Своїми думками про вступ України до НАТО і те, як членство впливатиме на європейську та світову безпеку, глава ОП Андрій Єрмак поділився у ході Ялтинської європейської стратегії (YES), що відбувалася у Києві 24 лютого й була приурочена до другої річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну. 

У цій зустрічі взяли участь іноземні експерти, мислителі, політики. До обговорення приєднався й колишній прем'єр Британії Борис Джонсон, а модерував зустріч колишній польський президент Александр Квасневський.

Глава ОП Єрмак подякував іноземним лідерам за підтримку України у її боротьбі з росією. Він подякував всім, хто об'єднався заради допомоги Києві після вторгнення росії. Ці зусилля показали, що багато союзників України на боці добра. 

"Наша боротьба й ця підтримка показали, що більшість людей у світі на боці добра. Ми бачимо, що ця підтримка залишається на дуже високому рівні, і її важливо зберегти, – повідомив Єрмак.

Ключовою темою зустрічі стало обговорення перспективи отримання Україною запрошення розпочати переговори щодо членства в НАТО на саміті у Вашингтоні влітку 2024 року. Єрмак наголосив, що запрошення стало б сильним рішенням Альянсу.

Глава ОП також додав, що для пришвидшення членства України в НАТО створено спеціальну групу. Йдеться про міжнародну робочу групу з безпекових питань та євроатлантичної інтеграції України. ЇЇ співголовами є Андрій Єрмак та колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен.

У ході дискусій Єрмак відкинув всі закиди на кшталт тих, що вступ України до НАТО посилить ескалацію. Глава ОП нагадав, що в Україні триває жахлива війна два роки поспіль. Єрмак підкреслив при цьому, що якраз ненадання запрошення до НАТО здатне підштовхнути до нової ескалації, зокрема на Близькому Сході.

"Ненадання Україні запрошення на Вашингтонському саміті, ми вважаємо, справді може дати поштовх новій ескалації – на Близькому Сході, в інших регіонах нашої планети. Тільки запрошення та справжні конкретні кроки до повноцінного членства України дадуть реальні шанси світу, Європі повернутися до безпеки", – повідомив Єрмак.

Цю думку поділяє і колишній прем'єр Британії Борис Джонсон. Він закликав не вірити заявам, що вступ України до НАТО спровокує ескалацію. 

"І потрібно перестати використовувати аргумент про ескалацію. Шлях запобігти ескалації – це дати набагато більше для захисту України", – додав Джонсон. 

Фіцо проти вступу України до НАТО

Словацький прем'єр-міністр Роберт Фіцо вважає, що вступ України до НАТО стане запорукою початку Третьої світової війни. У другу річницю російського вторгнення Фіцо не лише похвалив агресію путіна, а й закинув українцям, що це вони винні у початку війни. На думку Фіцо цьому сприяв розгул неонацистів в Україні. 

Словацький прем'єр-міністр також вважає, що у путіна не було іншого виходу у процесі розширення НАТО на схід. На думку Фіцо, путін почав війну, щоб зупинити цей процес.  

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Ветеран війни Юрій Гудименко надає своє бачення щодо ситуації з виходом наших військ з Авдіївки. Ми розглянемо, чи може цей вихід вказувати на те, що росіяни, захопивши цю «фортецю», готові легко продовжити свій наступ далі. Приєднуйтеся до перегляд, щоб дізнатися більше.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.