Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Члени Альянсу шукають інший спосіб, щоб продемонструвати підтримку України
У липні у Вашингтоні відбудеться 75-ий ювілейний саміт лідерів країн-членів НАТО. Втім, на ньому Україна не отримає очікуване офіційне запрошення приєднатися до Альянсу. Однак союзники шукають інші способи, щоб продемонструвати підтримку нашої держави “у довгостроковій перспективі”.
Про це йдеться у матеріалі The New York Times. Журналісти посилаються на неназваних посадовців НАТО.
Зазначається, що офіційні особи погодилися, що на урочистостях у липні Україну не запрошуватимуть до Північноатлантичного альянсу. У НАТО нібито не хочуть приймати нового члена, який “втягне Альянс у найбільшу сухопутну війну в Європі з 1945 року” через угоду про колективну безпеку.
За словами співрозмовників видання, у НАТО шукають “Цзолоту середину, щось ближче до членства, але достатньо м’ясисте, щоб показати, що Альянс підтримує Україну на довгострокову перспективу”. Водночас західні дипломати не знають, що саме це може бути.
У NYT додають, що США і Німеччина виступають проти того, щоб пропонувати переговори про членство у НАТО нашій державі. Там хочуть, щоб це питання “знали зі столу” в липні. Також планують надати Україні конкретні зобов’язання, які зможуть виконати.
На початку квітня генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг запропонував створити фонд допомоги Україні, який буде розрахований на п'ять років. Він допоможе зберегти підтримку України у випадку, якщо в США президентом стане Дональд Трамп. Розмір фонду становитиме 100 млрд євро, а формуватися він буде у такий же спосіб, як бюджет НАТО – через пропорційні внески.
Також у НАТО створять місію, яка буде сформована для збільшення фінансової та військової допомоги Україні у війні проти Росії. Рішення про створення місії прийняли міністри закордонних справ НАТО на зустрічі у Брюсселі. Сама зустріч з нагоди 75-річчя Альянсу стала переговорним майданчиком щодо допомоги Україні.
Крім того, західні партнери наразі розглядають передачу Контактної групи з питань оборони України від США під керівництво НАТО. Таке рішення може допомогти зберегти потік озброєнь до Києва у разі повернення Трампа. Відповідні обговорення вже відбуваються “на дуже високому рівні”.
Нагадаємо, держсекратр США під час спільного брифінгу з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою сказав, що наша країна має стати членом НАТО. У відповідь на це мільярдер Ілон Маск заявив, що вступ України до Альянсу може призвести до "ядерного апокаліпсиса". Так він відреагував на заяву держсекретаря США Ентоні Блінкена про те, що Україна стане членом альянсу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.