Авторизуватися в застосунку можна тільки через Bank ID
З 18 травня почав працювати електронний кабінет для військовозобов’язаних громадян України, і протягом 60 днів свій обов’язок про уточнення даних можна буде виконати за 10-15 хвилин у смартфоні. Йдеться про застосунок Резерв+. Але вже в перший день в користувачів виникли з ним певні проблеми та побоювання, особливо в питанні підтягування банківських рахунків через авторизацію за допомогою Bank ID. Розповідаємо, чому побоювання блокування рахунків і підтягування інформації про них в Резерв+ - марні.
Як зазначив речник Міністерства оборони України старший лейтенант Дмитро Лазуткін, поки що в Резерв+ можна буде внести таку інформацію, як електронна адреса, телефон, місце проживання. Далі цей застосунок удосконалять, з’являться додаткові опції, навіть пропозиції щодо рекрутингу.
Але в мережі ширяться чутки, що в Резерв+ через BankID підтягнуться банківські картки, і через це ухилянтам блокуватимуть рахунки в банках. BankID – це спосіб електронної автентифікації громадян за допомогою їхніх даних в банку, де вони обслуговуються. Щоразу, коли особа хоче скористатися електронною послугою, портал формує електронний запит до банку, де особа є клієнтом, для отримання її персональних даних.
Як зазначають в Міноборони, при авторизації через Bank ID, застосунок Резерв+ автоматично перенаправляє вас до особистого кабінету або застосунку банку, де необхідно вказати дані для автентифікації. Після цього банк попросить у вас підтвердження авторизації в застосунку Резерв+ — і ви отримате доступ. Авторизація через BankID доступна для наступних банків: "ПриватБанк", "Ощадбанк", Monobank, "Райффайзен Банк", "Укрсиббанк", ПУМБ, "Сенс-банк" та "А-Банк".
Потім послідовно з'являться екрани, на яких треба підтвердити номер телефону, адресу проживання та e-mail. Далі можна перевірити правильність даних, після чого налаштувати вхід до застосунку.
У додаток "Резерв+" підтягнеться інформація з Реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів "Оберіг". Вона міститиме дату оновлення даних, ПІБ, дату народження, ІПН, а також за наявності - відомості про бронювання та відстрочку, дату проходження медкомісії та придатність/непридатність, військово-облікову спеціальність тощо. Тобто про банківські рахунки мова не йде.
Але в соцмережах користувачі вже скаржаться, що Резерв+ працює не у всіх. У бажаючих не виходить оновити свої дані. На що в Міноборони радять трохи зачекати та спробувати повторно авторизуватись через деякий час.
Також насторожує, що авторизуатися можна тільки через Bank ID, а це проблематично для українців, які за кордоном, і не мають рахунків в українських банках.
Між тим Міноборони стверджує, що станом на ранок 18 травня після запуску додатка вже 150 000 громадян вже успішно авторизувалися у застосунку Резерв+. Відомство наголошує, що застосунок захищений від DDOS-атак та намагань ворога його зламати, тому функція авторизації може працювати не у всіх одночасно.
Раніше мережею ширилася інформація про те, що ухилянтам, які не сплатять штраф за порушення правил військового обліку, нібито блокуватимуть банківські рахунки. Однак насправді в Україні застосовується інша практика стягнення штрафів. Натомість у порушників автоматично стягуватимуть суму штрафу. І це у випадку, що кошти в такому обсязі наявні на рахунках. 9 травня 2024 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 10379, яким дозволила заочно накладати штрафи на ухилянтів та значно збільшила їхній розмір.
Реєстрація у Резерв+ за призначенням є добровільною. І якщо проблема з оновленням даних у додатку буде зберігатися впродовж довогого часу - оновити дані рекомендують в Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП) або у ТЦК за фізичною присутністю військовозобов'язаного. І у випадку звернення до ТЦК особисто, окрім виписки з реєстру, у військовий квиток буде внесено відповідну відмітку з наклеєним штрих-кодом. Зазначається, що при оновленні даних направлення на військово-лікарську комісію не видається, але може бути видане згодом. Найближче до себе відділення можна знайти на мапі. Електронний функціонал для ЦНАПів має значно спростити процес і розвантажити ТЦК.
Нагадаємо, з 18 травня змінюються правила перетину кордону для чоловіків. Це зумовлено тим, що в цей день набуває чинності закон про мобілізацію. Починаючи з суботи прикордонники почнуть перевіряти в чоловіків призовного віку наявність військово-облікового документу (воєнний квиток, приписне, тощо).
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.