"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Їх також не можна здавати в оренду чи відчужувати
З 18 травня 2024 року набув чинності закон про посилення мобілізації, який вносить суттєві зміни до правил користування транспортними засобами, що стоять на військовому обліку у ТЦК. Відтепер їх заборонено переміщувати в інші регіони, здавати в оренду, перереєстровувати на інших людей, чи, приміром, заставляти у фінустановах.
Відтепер громадяни та юридичні особи не мають права:
Обмеження стосуються не всіх транспортних засобів. Заборона діє лише на ті автомобілі, які занесені до військового обліку в ТЦК.
Після 18 травня вилучати авто на потреби ЗСУ мають право: Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), Центральне управління та регіональні органи Служби безпеки України (СБУ), відповідні підрозділи розвідувальних органів України. Вилучати транспорт зможуть лише на основі рішень місцевої влади.
Вилученню підлягають не всі транспортні засоби. Існують певні категорії, які не вилучаються, наприклад, транспорт для людей з інвалідністю, спецтранспорт тощо.
Після вилучення транспортні засоби оглядаються та оцінюються. Їх технічний стан, залишкова вартість та інші необхідні відомості фіксуються в актах приймання-передачі. Ці документи дають змогу ідентифікувати транспортні засоби.
Після оголошення демобілізації транспортні засоби повертаються власникам протягом 30 календарних днів. Власники вилучених транспортних засобів мають право на компенсацію. Її розмір визначається вартістю транспортного засобу на момент вилучення.
18 травня в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію, який, окрім іншого, регламентує процедуру вилучення транспортних засобів у громадян та юридичних осіб на потреби ЗСУ. Важливо зазначити, що не всі автівки підлягають вилученню. Згідно з законом, першочергово забиратимуть ті транспортні засоби, які найбільше відповідають потребам армії.
Для фізичних осіб діє правило: один автомобіль не вилучається. Якщо ж людина володіє кількома авто, то забиратимуть те, що найкраще підходить для військових цілей. Перед вилученням буде проведена оцінка ринкової вартості транспортного засобу.
Щодо юридичних осіб та організацій: відсоток вилучення транспорту визначатиметься індивідуально. Наприклад, з сільськогосподарського підприємства можуть забрати 25% тракторів.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що українські законодавці не планують вилучати автомобілі ухилянтів від мобілізації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.