Верховна Рада підняла штрафи для ухилянтів: що буде за неоновлення даних та неявку до ТЦК

Документ, серед іншого, надає ТЦК право виписувати заочні штрафи військовозобовʼязаним

Штрафи для ухилянтів
Нардепи підтримали внесення змін в Кримінальний кодекс та кодекс про адміністративне правопорушення за порушення мобілізації

Верховна Рада 9 травня проголосувала за законопроєкт під номером 10379 у другому читанні. Він змінює покарання для українських чоловіків, які ухиляються від служби. Зокрема, посилює штрафи та інші різні санкції. 

За документ віддали голоси 256 депутатів. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк у Telegram. 

Сам Железняк в цілому позитивно оцінив даний закон. На думку депутата, з нього прибрали "багато негативних норм". 

Очікується, що документ працюватиме разом з новим законом про мобілізацію. Чоловіки, які ухиляються від служби, будуть платити штрафи за порушення правил військового обліку. 

Так, штрафуватимуть, якщо людина не оновила свої дані в ТЦК. За те, що в ТЦК не повідомили про зміну даних, які відсутні в електронних реєстрах, також зумовлений штраф - як і за неявку по повістці. 

Сума штрафу - від 17 до 25,5 тисяч гривень. Для посадовців та юридичних осіб штрафи, відповідно, сягатимуть від 34 до 59,5 тисяч гривень

Головна новація закону - заочні, або ж автоматичні штрафи. Для них не потрібна буде ані фізична присутність громадянина, ані відповідний протокол. Однак ТЦК повинні мати документи, які підтверджували б, що людина отримала виклик по повістці та проігнорувала його. Про які саме документи йдеться - в законі не конкретизують. Скоріше за все, це буде поштове повідомлення та відмітка про неможливість вручення повістки. 

Виходить так, що списувати гроші з рахунків українців також можна буде автоматично. А вслід за цим і блокувати картки, якщо на них не буде достатньої кількості коштів. 

Посилення мобілізації в Україні 

Нагадаємо, останнім часом в Україні серйозно посилилися мобілізація. З 18 травня починає дію відповідний законопроєкт. На оновлення даних в ТЦК стоять величезні черги. Паралельно триває й "вулична мобілізація", яка нерідко є силовою. А для громадян, які хочуть ухилятися від своїх обов'язків перед державою, запроваджуються додаткові штрафи, обмеження та санкції. 

Нагадаємо, напередодні Верховна Рада продовжила в Україні воєнний стан та загальну мобілізацію. Новий термін почне діяти з 14 травня і триватиме до 11 серпня 2024 року.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube