Чи блокуватимуть рахунки ухилянтам за несплату штрафу: юридичне пояснення

Читать на русском

Верховна Рада розглядатиме збільшення штрафів за порушення правил обліку. Пропонується встановити їх на рівні 17-25,5 тис. гривень. Тим часом у Telegram вже лякають українців можливістю блокування рахунків

Читать на русском
Штраф
Судові виконавці зможуть стягувати штраф з рахунків

Верховна Рада розглядатиме збільшення штрафів за порушення правил обліку. Пропонується встановити їх на рівні 17-25,5 тис. гривень. Тим часом у Telegram вже лякають українців можливістю блокування рахунків

Мережею шириться інформація про те, що ухилянтам, які не сплатять штраф за порушення правил військового обліку, нібито блокуватимуть банківські рахунки. Однак насправді в Україні застосовується інша практика стягнення штрафів. І мови про блокування рахунків не йде.

Натомість у порушників автоматично стягуватимуть суму штрафу. І це у випадку, що кошти в такому обсязі наявні на рахунках. Дописи про загрозу "блокування рахунків" ухилянтам поширюють телеграм-канали.

Станом на зараз штрафи громадянам може призначати суд. У разі, якщо його не сплатять, виконавча служба може списати кошти з рахунку порушника. Але йдеться лише про суму, яка дорівнює фактичному штрафові. Законопроєкт, який був підтриманий Верховною Радою в першому читанні, передбачає штрафи для ухилянтів у розмірі 17-25,5 тис. грн.

Блокування рахунків порушників законом не передбачене. Натомість, якщо суд ухвалив штраф, наприклад, у розмірі 25,5 тисяч гривень, і такі гроші на рахунку ухилянта є, то ця сума буде автоматично списана. Після цього особа зможе далі вільно користуватись рахунком. Якщо ж на рахунках буде менше коштів, то наявні гроші стягнуть, а рахунок заблокують лише до моменту надходження всієї необхідної суми.

Більш того, під час воєнного стану власник рахунків має право помʼякшити ці умови. Для цього потрібно написати окрему заяву судовому виконавцю, і той буде зобов'язаний звільнити від автоматичних списань по дві мінімальні зарплати щомісяця, тобто, по 16 тисяч гривень. Ця сума залишатиметься на рахунку, і тільки все, що більше підлягатиме списанню до виплати всього боргу.

Які штрафи для ухилянтів хоче призначити Рада

Зараз штрафи для порушників правил військового обліку складають від 510 до 850 грн. Однак Верховна Рада розглядає можливість їх підвищення до рівня від 17 000 до 25 500 грн. Відповідний законопроєкт був підтриманий парламентом у першому читанні і зараз готується до другого.

Згідно з законопроєктом, ТЦК отримають право виписувати штрафи без складання протоколу, окремою постановою. Оскаржити штраф можна буде вже у судовому порядку. Штрафи хочуть встановити на рівні:

  • за порушення правил військового обліку: у мирний час - 3400-5100 грн; у особливий період (під час воєнного стану) - 17 000-25 500 грн.
  • за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію: у мирний час - 5100-8500 грн; у особливий період (включаючи воєнний стан) - 17 000-25 500 грн.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.