У Європі одночасно покажуть український десятисерійний телесеріал. Права на показ купила і Японія

Читать на русском

24 лютого, до річниці повномасштабної, війни приурочена міжнародна прем'єра української драми Перевізниця

Читать на русском
Перевізниця, стопкадр
Ідея фільму виникла у Євгена Туніка, коли він сам на початку війни допомагав добиратися людям у безпечні місця.

24 лютого, до річниці повномасштабної, війни приурочена міжнародна прем'єра української драми Перевізниця

Працювати всупереч – такого принципу останні два роки дотримується український кінематограф, випускаючи нові фільми і серіали, зняті за обставин, коли, здавалося б, не до кіно. До другої річниці повномасштабної війни в Україні на екрани семи європейських країн вийде драма Євгена Туніка “Перевізниця”. У Німеччині, Франції, Швеції, Ісландії, Норвегії, Фінляндії, Швейцарії серіал транслюватиметься під назвою "В її машині". Права на показ купила і японська громадська телекомпанія NHK, яка транслюватиме фільм наступного тижня, повідомляє The Guardian.

Дань поваги простим людям

Українське телебачення покаже усі 10 серій 24 лютого. Автором ідеї та режисером виступив Євген Тунік, знайомий українським глядачам з молодіжного трилера “Перші ластівки”. Ідея створення дорожньої телевізійної драми воєнного часу виникла у перші дні війни, коли він перевозив родину до Києва і побачив, як багато українців раптом стали “перевізниками”. У дні шаленого ажіотажу на вокзалах, відсутності квитків, нестачі поїздів та автобусів одні люди допомагали іншим дістатися в безпечні місця, підбираючи попутників просто дорогою.

Незважаючи на те, що дія серіалу розгортається на фоні війни, режисер наполягає на тому, що “Перевізниця” – не військова драма.

Це данина поваги простим людям і тому, як вони справляються з реальністю війни. Я сподіваюся, що у фільмі є універсальність, яка робить його привабливим для аудиторії у всьому світі, і водночас нагадує людям про Україну та лютучу війну, яку Росія розв'язала проти нас”, - цитує Євгенія Туніка The Guardian.

У центрі сюжету – психолог Лідія зі своєю особистою драматичною історією, яка у перші ж дні війни стає перевізником. Вона не просто доставляє пасажирів у безпечні місця, а й вислуховує, радить, допомагає їм вирішувати конфлікти, долати нерозуміння, зберігати стосунки. Кожна серія – це нова поїздка, нові герої, нова історія.

У центрі сюжету психолог Лідія, яка стає перевізником у перші дні війни.
У центрі сюжету є психолог Лідія, яка стає перевізником у перші дні війни.

Локації залежали від наявності бомбосховища

Знімальний процес, що тривав з березня по жовтень 2023 року, повною мірою відчув на собі всі особливості воєнного часу - з тривогами та сиренами, комендантською годиною, укриттями та медичною допомогою на знімальному майданчику. Так, за словами Євгена Туніка, головне питання, що супроводжувало будь-який вибір локації для зйомок, було “чи є поруч бомбосховище?”.

“Перевізниця” була спродюсована українською медіагрупою Starlight Media за підтримки світової студії Gaumont та семи європейських партнерів-мовників.

Коментуючи цю велику міжнародну підтримку, а отже, і отримання величезної аудиторії для фільму, режисер зазначив, що іронія ситуації в тому, що це сталося виключно через війну. Але про цю нашу реальність треба говорити – історії простих українців, які щодня живуть у війні, повинні побачити мільйони людей по всьому світу.

У тому, що у такий спосіб простіше та ефективніше достукатися до сердець цих мільйонів, упевнені й європейські партнери-мовники. Як заявили в компанії France Télévisions, було сміливо у розпал війни розповісти історію про громадянське життя. І серіал більш інтимний, ніж новинні бюлетені чи документальні фільми, тому має всі шанси "потрапити в ціль".

Підписуйтесь на нашу Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Live Live. Підписатися на канал у Viber можна  тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.