Також більшість громадян вважають, що Україна переможе впродовж 1-2 років
Переважна більшість українців продовжує вірити, що Україна здобуде перемогу у війні проти росії. Водночас суспільство розділилось у поглядах на те, що саме вважати перемогою. Для деяких це повне відновлення територіальної цільності, для інших - знищення армії рф та сприяння розпаду всередині росії.
Пʼята частина громадян вірять, що перемога настане вже цього року. Однак 40% опитаних впевнені, що це станеться не раніше, ніж через 1-2 роки. Про це свідчать результати опитування, проведеного Центром Разумкова з 19 до 25 січня.
Загалом у перемогу України у війні проти росії вірять 85% респондентів (варіанти "так" та "скоріше так" обрали 62,3% та 22,5% відповідно). Серед них, наприклад, 78% мешканців Сходу та 88,5% мешканців Заходу. Не вірять у перемогу 8,5% опитаних (варіанти "скоріше ні" та "ні" обрали 5% та 3,5% опитаних). Таких людей 13% на Сході та 5,5% на Заході. Водночас бачення термінів перемоги, серед тих, хто у неї вірить, знову ж таки сильно різниться:
Варіант "навряд чи за мого життя" в контексті термінів перемоги обрали 1,1% респондентів. Важко відповісти на це питання було 21,8% опитаних.
Опитування проводилося з 19 до 25 січня 2024 року методом face-to-face у 22 областях та Києві (в Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях - тільки на тих територіях, які контролює уряд України і на яких не ведуться бойові дії). Всього було опитано 2 000 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
За результатами опитування, що проводилося майже через два роки після повномасштабного вторгнення, лише 10% вважають, що Україна здатна перемогти росію. Опитування показало, що лише 1 з 10 європейців у 12 країнах вважає, що Україна зможе перемогти на полі бою, в той час як 20% прогнозують перемогу росії. Навіть у країнах-членах ЄС з найбільш оптимістичними настроями, таких як Польща, Швеція та Португалія, менше ніж кожен п'ятий вірить у перемогу Києва.
Водночас більшість українців (69%) вважають, що Володимир Зеленський має залишатися на посаді президента до кінця воєнного стану на фоні того, що з питанням виборів під час війни поставили остаточну крапку. При цьому, за зиму зросла кількість тих, хто не хоче, щоб теперішній очільник держави балотувався в президенти під час майбутніх виборів.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Сьогоднішня ситуація з мобілізацією вимагає уваги. Засоби масової інформації акцентують на "ухилянтах" від військового призову, але мовчать про тих, хто щодня приходить до військкомату з повістками. Це тема, яку ми обговоримо сьогодні з ветераном війни - Юрієм Гудименком. Крім того, ми зупинимося на інформаційній політиці та її ефективності. Приєднуйтеся до нашого відео - інтерв'ю обіцяє бути захоплюючим!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.