У Водафон розповіли, як повертають зв'язок у деокуповані міста і села

Читать на русском

Відновлювальні бригади Водафон оснащені ремонтним набором і комплектом запчастин, які найчастіше можуть знадобитися при незначних руйнуваннях

Читать на русском
Водафон
Водафон про повернення зв'язку в деокуповані міста і села

Відновлювальні бригади Водафон оснащені ремонтним набором і комплектом запчастин, які найчастіше можуть знадобитися при незначних руйнуваннях

Водафон має отримати офіційну інформацію про звільнення населеного пункту та підтвердження розмінування шляхів. Після цього на місце виїжджають інженери. Вони проводять обстеження для того, щоб оцінити стан інфраструктури, можливі строки та перелік необхідного обладнання для відновлення зв'язку. 

Як повідомляє "Бахмут.in.ua", перші відрядження інженерів у деокуповані населені пункти відбувається у супроводі військових та саперів ДСНС. Відновлювальні бригади оснащені ремонтним набором і комплектом запчастин, які найчастіше можуть знадобитися при незначних руйнуваннях.

"Наші хлопці, які працюють на цих територіях, мають великий досвід відновлення мережі в умовах бойових дій і обов’язково проходили навчання ДСНС. Компанія забезпечує усіма необхідними засобами індивідуального захисту для роботи в умовах підвищеного ризику: бронежилети, шоломи, тактичні аптечки", - пояснив керівник технічного центру в Краматорську Володимир Підмогильний.

Основні умови для швидкого відновлення зв'язку 

  • Об'єкти не мають критичних ушкоджень,
  • Для їх запуску не вистачає тільки електроживлення, або ушкоджена трансмісія чи антенно-фідерні (пристрої та системи, які забезпечують передачу сигналів).

Інженери підключають генератори, які тимчасово замінюватимуть централізоване електропостачання та обладнання Starlink, яке замінює транспортну мережу. Завдяки подібній практиці, зв’язок у Святогірську та Лимані відновили в перші ж дні після деокупації, а перші базові станції були знов в ефірі буквально протягом 1-2 днів.

"Це власна розробка наших інженерів, яку вдалось реалізувати вперше у світі, ще й в умовах війни. Ми часто застосовуємо це рішення у щойно звільнених населених пунктах. Так було, наприклад, у Святогірську", - розповів Підмогильний.

Після цього вже на підключеному до супутникового каналу зв’язку і електропостачання обладнанні, можна діагностувати його працездатність, визначити, чи потрібен ще якийсь ремонт. Іноді потрібно ремонтувати силові кабелі та зварювати оптику, перевішувати радіорелейні модулі. Відновивши супутникову лінію інженери одразу починають ремонт традиційної транспортної мережі. Завдяки супутнику є можливість оперативно відновити зв’язок. Але є й недоліки, супутник не може забезпечити достатньо широку пропускну смугу, яка може впоратися з навантаженням після появи зв’язку у звільнених містах і селах. 

"Ми розуміємо, наскільки важлива кожна година після деокупації, адже зв’язок приходить першим туди, де ще немає світла, води, газу, нормальної їжі, і дає змогу відновлювати життя у цих селах та містах – працювати рятівникам, державним органам, комунальникам, волонтерам. І, що не менш важливо, подати про себе звістку рідним, з якими місяцями не було зв’язку", - зазначив Підмогильний.

Скільки станцій вже відновили на Донеччині

Фахівці Водафон вже відновили 35 базових станцій з 83 об’єктів, які вдалось обстежити на деокупованій Донеччині. Зараз працює вже понад 50,5% мережі на деокупованій частині Донецької області. З особливостей роботи у прифронтовій зоні – деякі об’єкти зв’язку доводиться відновлювати по декілька разів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.