Влада затвердила закон «Про прозорість іноземного впливу», але громадськість збирається продовжувати спротив
У суботу, 18 травня, у Тбілісі, біля будівлі Парламенту, та в Батумі, поблизу університету Шоти Руставелі, відбулися акції проти скандального закону про «Про прозорість іноземного впливу». Цього разу до них доєдналися представники медичної сфери та студенти, які провели окремі марші, вигукуючи «Сакартвело» та «Ні російському закону». Демонстранти заявляють, що не збираються припиняти опір, хоч депутати проросійської партії «Грузинська мрія» проголосували за закон у третьому читанні.
Як повідомляє «Радіо Свобода», учасники рухалися вулицями з плакатами «Ми — не партія. Наша вимога — європейське майбутнє»; «Майбутнє країни/наше здоров’я в наших руках». Цим вони намагаються зруйнувати основний наратив влади, про те, що мітинги є спробою опозиції здійснити «державний переворот» за намовою Заходу.
Учасники мітингу перед парламентом разом із прапором Росії спалили прапор «Грузинської мрії», мовляв, «це послання товаришу Бідзіні». Вони також заблокували рух проспектом Руставелі. Опозиціонери заявляють, що влада використовує силовиків, адміністративний тиск та найманих тітушок, аби залякати протестантів.
«Російський закон змінив курс на Росію. Влада обіцяла нам, що вдруге не ініціюватиме закон, але вони обдурили власних виборців. Цей закон поширюється на всіх громадян. У цій битві Бідзіна Іванішвілі проти грузинського народу, але ніхто не виграв битву проти грузинського народу», — заявляє один з організаторів мітингу в Батумі Арчіл Берідзе.
There is nothing more powerful than a nation determined to rise! #Georgia 🇬🇪 pic.twitter.com/CayxQ1AlJ2
— Kadi🇪🇪🌻 (@TheFl0orIsLaVa) May 18, 2024
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі наклала вето на закон про «іноагентів», який прийняв парламент країни попри масові протести. Але очікується, що “Грузинська мрія”, контрольована олігархом Бідзіною Іванішвілі, легко подолає вето: потрібно 76 депутатів, а в проросійської більшості є 83 голоси.
Закон різко розкритикували в ЄС та США. Вважається, що його прийняття спричинить численні негативні наслідки, зокрема заморозку кандидатського статусу Грузії до членства в євроспільноті та санкції проти влади країни. Опозиція та численні громадські організації Сакартвело обіцяють і далі чинити опір, оскільки остерігаються, що ухвалення «російського закону» призведе до повної втрати суверенітету, за зразком лукашенківської Білорусі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.