Незважаючи на спроби протестувальників блокувати входи в будівлю парламенту, депутатам правлячої партії вдалося потрапити до зали для голосувань
Парламент Грузії 14 травня ухвалив у третьому, остаточному читанні скандальний законопроєкт "Про прозорість іноземного впливу". Президент країни Саломе Зурабішвілі раніше пообіцяла накласти на документ вето, якщо його ухвалять у третьому читанні. Тим часом у Тбілісі тривають масові протести проти цього закону.
Як повідомляє грузинська служба Радіо Свобода, незважаючи на протести десятків тисяч громадян країни, які виходять на акції, і критику міжнародних партнерів Грузії, за проєкт закону проголосували 84 депутати. Проти висловилися 30 парламентаріїв, ще 58 утрималися.
Як і під час голосування за проєкт документа в другому читанні, між депутатами від керівної партії та опозиції сталася словесна суперечка, яка переросла в бійку. У бійці брали участь близько 20 парламентаріїв, через інцидент було оголошено технічну перерву. Після закінчення технічної перерви сутички між опозицією і правлячою більшістю в залі парламенту продовжилися.
За день до голосування юридичний комітет грузинського парламенту розглянув і схвалив проєкт закону в третьому читанні за 67 секунд. За словами голови комітету Анрі Оханашвілі, третє читання передбачає лише редакційні поправки, яких у депутатів правлячої партії "Грузинська мрія" не виявилося.
Президент країни Саломе Зурабішвілі пообіцяла накласти на документ вето, якщо його ухвалять у третьому читанні. Згідно з Конституцією Грузії, президент протягом 10 днів підписує і публікує закон, або з мотивованими зауваженнями повертає до парламенту. Однак у правлячої партії "Грузинська мрія" є достатньо голосів у парламенті для подолання президентського вето.
Тим часом у Тбілісі тривають масштабні акції протесту проти закону "про іноагентів". Кількість протестувальників біля будівлі парламенту сягнула кількох тисяч осіб. До них приєдналися студенти з десятків вишів країни, які оголосили про проведення в столиці масового страйку.
Незважаючи на спроби протестувальників блокувати входи в будівлю парламенту, депутатам правлячої партії вдалося потрапити до зали для голосувань. Поліція, відтіснивши демонстрантів і перекривши вулиці, що ведуть до парламенту, забезпечила безперешкодний прохід парламентаріїв.
Багатотисячні протести проти законопроєкту, розгляд якого ініціювала "Грузинська мрія", тривають уже кілька тижнів. 30 квітня між силовиками і демонстрантами біля будівлі парламенту почалися сутички, протестувальників жорстко розганяли. Вночі 1 травня грузинський спецназ намагався жорстко розігнати демонстрантів. Силовики застосовували силу проти протестувальників та розпилювали сльозогінний газ.
17 квітня грузинський парламент прийняв законопроєкт про "іноземних агентів" у першому читанні 83 голосами. Проти закону активно протестували проєвропейські опозиціонери - справа дійшла до сутичок під парламентом 16 квітня. Законопроєкт оголошує неурядові та медійні організації, бюджет яких на більш як 20% фінансується з-за кордону, "організаціями, що захищають інтереси іноземної держави". Вони мають бути зареєстровані в спеціальному реєстрі та щороку заповнювати фінансову декларацію. Аналогічний закон діє у Росії та використовується терористичним режимом для політичних репресій.
У Європейському парламенті заявляли, що ухвалення в Грузії скандального законопроєкту ставить під загрозу євроатлантичну інтеграцію країни. Європарламент ухвалив резолюцію, в якій зазначено, що переговори про вступ Грузії до ЄС будуть під питанням, доки закон діятиме.
Нагадаємо, 1 травня парламент Грузії ухвалив скандальний "закон про іноагентів" у другому читанні, незважаючи на багатотисячні протести в Тбілісі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.