Ухвалення проросійським парламентом Грузії законопроєкту про "іноагентів" може призвести до санкцій
Грузії загрожують фінансові та інші санкції з боку США через те, що проросійський парламент країни прийняв скандальний закон про "іноагентів". Закон російського зразка може зіпсувати відносини США та Грузії. Окрім того, США можуть переглянути стратегічно партнерство з Тбілісі.
Про це оголосив помічник державного секретаря США з питань Європи та Євразії Джим О’Браєн 14 травня. Як повідомляє грузинське видання SOVA.news, скандальний закон може призвести до блокування 390 млн доларів допомоги на оборонні, економічні та громадянські потреби від США.
За словами американського посадовця, оскільки з боку грузинських посадовців нині на адресу США лунає ворожа риторика, то Вашингтон може переглянути статус партнерства з Тбілісі. Стратегічне партнерство неможливе з ворожо налаштованою країною.
О’Браєн додав, що Грузії доведеться змінити закон про так званих "іноагентів". Також грузинський уряд повинен припинити підрив демократії та насильство проти мирних демонстрантів. В іншому випадку на країну чекають санкції.
“Вони стосуватимуться насамперед фінансового боку, по-друге – пересування щодо тих осіб, хто відповідальний за подібні дії. Ми говоримо про це не тому, що хочемо, щоб це сталося. Ми хочемо, щоб Грузія продовжила свій мирний шлях до ЄС і до євроатлантичного простору”, – резюмував він.
17 квітня грузинський парламент прийняв законопроєкт про "іноземних агентів" у першому читанні 83 голосами. Проти закону активно протестували проєвропейські опозиціонери - справа дійшла до сутичок під парламентом 16 квітня. Законопроєкт оголошує неурядові та медійні організації, бюджет яких на більш як 20% фінансується з-за кордону, "організаціями, що захищають інтереси іноземної держави". Вони мають бути зареєстровані в спеціальному реєстрі та щороку заповнювати фінансову декларацію. Аналогічний закон діє у Росії та використовується терористичним режимом для політичних репресій.
1 травня парламент Грузії ухвалив скандальний "закон про іноагентів" у другому читанні, попри багатотисячні протести в Тбілісі. А 14 травня – ухвалив його в цілому попри народне обурення та критику з боку партнерів.
У Європейському парламенті заявляли, що ухвалення в Грузії скандального законопроєкту ставить під загрозу євроатлантичну інтеграцію країни. Європарламент ухвалив резолюцію, в якій зазначено, що переговори про вступ Грузії до ЄС будуть під питанням, доки закон діятиме.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.