Президент Юн Сок Йоль оголосив воєнний стан, заборонив діяльність опозиції, але не довів справу до кінця
Конституційний суд Південної Кореї 16 грудня почне розгляд справи щодо імпічменту президента країни Юн Сок Йоля. Справа стосується його спроби запровадити воєнний стан у Південній Кореї 3 грудня. В рамках розслідування президента будуть викликати на допит.
Про це повідомляє Yonhap. Спікер Конституційного суду (КС) підтвердив, що найближчими днями президента викликають на допит, а на першому засіданні будуть присутні усі шестеро суддів КС.
Після того, як парламент оголосив про імпічмент президента, в суду є до шести місяців на те, щоб підтвердити рішення парламенту, або навпаки відновити президента на посаді. Перший допит у справі планується провести 18 грудня.
У вівторок, 3 грудня, президент Юн Сок Йоль оголосив воєнний стан у зв'язку з потенційною загрозою державного перевороту. Однак вже через кілька годин парламент Південної Кореї ухвалив одноголосну резолюцію, яка скасувала воєнний стан, а військові та поліція залишили парламентську будівлю.
Під час дії воєнного стану у Сеулі почались масові сутички між громадянами та силовиками біля парламенту країни. Депутати-опозиціонери намагались перелізти через паркан парламенту, щоб проголосувати за відставку президента Юн Сок Йоля. Місцеві ЗМІ повідомляли, що у небі над Сеулом літають гвинтокрили, біля парламенту встановили барикади, а по дорогах їздить тільки спецтехніка.
Після скасування президент Південної Кореї попросив вибачення перед своїм народом через запровадження воєнного стану. За його словами, він "щиро шкодує" за викликане занепокоєння у суспільстві. Також він пообіцяв більше не робити "подібних спроб" та спростував чутки про можливість повторного введення воєнного стану.
На тлі цих подій опозиційні сили почали офіційно вимагати імпічмент президента. Однак голосування 7 грудня провалилось. 8 грудня Юн Сок Йолю оголосили підозру в держзраді.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.