Південна Корея відмовила Україні у зброї: не захотіли навіть за гроші!

Уряд країни послався на закон про зовнішню торгівлю, що обмежує експорт до зон бойових дій

Україна і Південна Корея
Південна Корея не продаватиме Україні зброю. Колаж: Інформатор

Уряд Південної Кореї відмовився продавати Україні зброю. Українська делегація на чолі з міністром оборони Рустемом Умєровим просила саме про такий варіант, а не про безкоштовну передачу військової допомоги. Відмова нібито пов’язана із труднощами експорту.

Зокрема, зазначається, що продаж зброї Києву може порушити закони Південної Кореї про зовнішню торгівлю, які обмежують експорт до зон бойових дій. Про це повідомляє південнокорейський телеканал SBS.

Українська делегація просила продати Україні озброєння, а не поставити його безкоштовно. Під час переговорів йшлося про зенітні ракетні комплекси Cheongung та інші засоби протиповітряної оборони, зокрема радіолокаційні системи та артилерійські снаряди, а також танки та самохідні установки.

“За результатами урядового розгляду було оголошено, що Республіка Корея через високий попит і експортні зобов’язання не зможе поставити нові системи Cheongung раніше 2030 року і не має в своєму розпорядженні запасів танків K2 і самохідок K9 для експорту, які також зацікавили українську сторону”, – йдеться у повідомленні.

Також наголошується, що кілька південнокорейських оборонних компаній отримали контакти української сторони, щоб зв’язатися для продажу озброєння. Втім, Міністерство національної оборони Південної Кореї просило їх утриматися від самостійного спілкування з Києвом.

Водночас джерела SBS повідомляють, що відмова у продажі пов’язана не лише з законодавчими обмеженнями. Ще одним фактором стримування для Сеула, ймовірно, стала обіцянка новообраного президента США Дональда Трампа у короткий термін завершити війну в Україні.

Умєров поїхав у Південну Корею

Міністр оборони України Рустем Умєров у середу, 27 листопада, зустрівся з президентом Південної Кореї Юн Сок Йолем в рамках візиту до країни. Ціль поїздки - попросити про допомогу Києву зброєю. Втім, 82% жителів Південної Кореї виступають проти надання військової допомоги Україні. Проти виступила й опозиція держави.

Південна Корея, ймовірно, може змінити свою позицію щодо постачання зброї Україні, який поки також не був схвалений – як і продаж. Влада країни все ще з'ясовує, яку саме політику щодо України обере Дональд Трамп, коли повернеться до Білого дому. Окрім того, Сеул не має достатньої підтримки всередині країни у питанні щодо прямих поставок зброї Києву. 

На початку листопада міністр закордонних справ Південної Кореї Чо Те Юл повідомив, що його країна уважно спостерігає за війною в Україні, зокрема за тим, які переваги Північна Корея отримує від Росії, щоб визначити подальші кроки Сеулу. За його даними, влада Південної Кореї розглядає і відправку зброї Україні. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube