Юн Сок Йоль заявив, що рішення про воєнний стан було прийнято через відчай
Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль попросив вибачення перед народом через запровадження воєнного стану. Це відбулось під час звернення до південнокорейських громадян. За його словами, він "щиро шкодує" за викликане занепокоєння у суспільстві.
Юн Сок Йоль заявив, що вдався до запровадження воєнного стану через "відчай", проте він визнав, що таке раптове рішення викликало "занепокоєння та незручності" серед населення. Про це повідомляє видання YonhapNews. Президент Південної Кореї пообіцяв більше не робити "подібних" спроб та спростував чутки про можливість повторного введення воєнного стану.
"Я щиро перепрошую і прошу вибачення у народу, який, мабуть, був дуже здивований... Я не ухилятимуся від юридичної та політичної відповідальності за запровадження воєнного стану", - заявив Юн Сок Йоль.
Він також повідомив, що всі подальші рішення, включно з питанням його перебування на посаді буде залишено на розсуд його партії "Сила народу". Юн Сок Йолю можуть незабаром оголосити про імпічмент. Для цього рішення необхідно 200 голосів у парламенті. Зазначається, що загальна кількість південнокорейських депутатів становить 300 осіб.
"Опозиційний блок, який має 192 місця у 300-місному парламенті, планує проголосувати за резолюцію про імпічмент близько 17:00. Для її ухвалення потрібно щонайменше вісім голосів від правлячої партії, яка займає 108 місць", - наголошують у виданні.
У випадку імпічменту, вибори президента в Південній Кореї мають провести протягом 60 днів. Лідер Демократичної партії Лі Чже Мун вважається головним претендентом на перемогу у можливих позачергових виборах. Однак у виданні наголошують, що він має юридичні проблеми та обвинувачується у корупції й інших злочинах.
Ситуація в Південній Кореї загострилася після того, як 3 грудня президент Юн оголосив воєнний стан у зв'язку з потенційною загрозою державного перевороту. Однак вже через кілька годин парламент Південної Кореї ухвалив одноголосну резолюцію, яка скасувала воєнний стан, а військові та поліція залишили парламентську будівлю.
На тлі цих подій опозиційні сили почали офіційно вимагати імпічмент президента. Очікується, що 7 грудня в парламенті відбудеться голосування щодо цієї ініціативи.
Під час дії воєнного стану у Сеулі, столиці Південної Кореї, почались масові сутички між громадянами та силовиками біля парламенту країни. Депутати-опозиціонери намагались перелізти через паркан парламенту, щоб проголосувати за відставку президента Юн Сок Йоля. Місцеві ЗМІ повідомляли, що у небі над Сеулом літають гвинтокрили, біля парламенту встановили барикади, а по дорогах їздить тільки спецтехніка.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.