Перемога Дональда Трампа на президентських виборах у США може суттєво вплинути на позицію Південної Кореї щодо постачання зброї Україні
Південна Корея може змінити свою позицію щодо постачання зброї Україні. Країна має врахувати позицію новообраного президента США Дональда Трампа щодо цього питання. Окрім того, Південна Корея не має достатньої підтримки у країні щодо прямих поставок зброї в Україні.
Про це повідомляє Bloomberg. За даними видання, Влада Сеула прагне з'ясувати, яку політику щодо України обиратиме Трамп, коли повернеться до Білого дому.
Деякі експерти вважають, що для Сеула було б складно залишатися в позиції підтримки України, якщо Трамп вирішить переглянути стратегічний курс і скоротити допомогу Києву. Зокрема, південнокорейські аналітики заявляють, що втручання Південної Кореї в конфлікт, навіть через постачання зброї, може бути не зовсім доречним, якщо майбутня адміністрація США змінить свою позицію щодо підтримки України. Вони вважають, що це було б досить незручно, адже такий крок може викликати негативну реакцію з боку інших великих держав.
Обережність Південної Кореї в питанні постачання зброї також пов'язана з побоюваннями щодо погіршення відносин із Росією, яку країна не хоче перетворювати на ворога. Міністерство закордонних справ РФ уже попередило Сеул про "наслідки для безпеки" у разі вирішення відправити зброю до України.
Крім того, відсутність широкої суспільної підтримки цієї ініціативи є ще однією серйозною перепоною для південнокорейського уряду. За умов низького рівня підтримки президента, який наразі має рекордно низький рейтинг схвалення в 17%, уряд змушений враховувати внутрішній політичний контекст. Лідер опозиційної Демократичної партії Пак Чан Де вже закликав уряд відмовитися від будь-яких планів щодо надання зброї Україні, говорячи, що після перемоги Трампа війна "найімовірніше, вступить у нову фазу".
Повернення Дональда Трампа до президентського крісла в США може змінити ситуацію для України. Як написало американське видання The Hill, Трамп більше симпатизує Путіну, аніж Зеленському, що може призвести до коригування політики Вашингтона щодо України. Це частково пояснюється тим, що під час політичного скандалу, який призвів до першого імпічменту Трампа, президент України не підтримав його. За даними видання, якщо Трамп повернеться до влади, можливе скорочення військової допомоги Україні або навіть тиск на Київ з вимогою сісти за стіл переговорів з Москвою.
Раніше міністр закордонних справ Південної Кореї Чо Те Юл повідомив, що його країна ретельно стежить за ситуацією, зокрема за тим, які вигоди Північна Корея отримує від співпраці з Москвою. За його словами, Південна Корея розглядала всі можливі варіанти, зокрема, і можливість надання військової допомоги Україні. Тим часом Росія і далі готує військових КНДР до великого наступу на Курщині.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.