У Німеччині безробітних українців можуть позбавити допомоги: коли це трапиться

Читать на русском

У Німеччині розробляється законопроєкт щодо скорочення виплат для безробітних, які відмовляються від пропозицій працевлаштування без поважних причин

Читать на русском
Німеччина, біженці
77% біженців планують залишитися в Німеччині

У Німеччині розробляється законопроєкт щодо скорочення виплат для безробітних, які відмовляються від пропозицій працевлаштування без поважних причин

Уряд Німеччини розглядає можливість припинення фінансової допомоги для українських біженців, які перебувають в країні протягом певного часу і відмовляються від зайняття працею. У Міністерстві праці ФРН розглядають можливість скасування допомоги для тих, хто протягом до двох місяців відмовляється працювати.

Скасування допомоги з безробіття за відмову від працевлаштування

За новими правилами українці не отримуватимуть виплати з безробіття протягом двох місяців, але їм будуть оплачувати житло та комунальні послуги.

"Після цього терміну особам знову буде запропонована робота, і в разі відмови можуть застосовуватися санкції. Німеччина є однією з країн, яка приймає найбільше українських переселенців – понад 1 мільйон осіб, які отримують фінансову допомогу. Проте, існує обурення щодо того, що лише обмежена кількість біженців знаходить роботу", – пояснюють урядовці країни.

Влада планує пропонувати роботу кожному повнолітньому українському біженцеві, а в разі відмови можуть зменшити чи повністю скасувати соціальні виплати. З початку війни 160 тис. громадян України змогли працевлаштуватися в Німеччині.

Працевлаштовуйтеся і ви!

Федеральний міністр праці та соціальних справ Губертус Гайль, спеціальний уповноважений з питань інтеграції біженців на ринок праці Даніель Терценбах і посол України в Німеччині Олексій Макеєв звернулися з листом до українських шукачів захисту. Про це йдеться на сайті Федерального відомства з питань міграції та біженців.

«З початку війни 160 тис. громадян України змогли працевлаштуватися в Німеччині. Працевлаштовуйтеся і ви! На роботі ви зможете познайомитися з новими людьми, вдосконалити німецьку мову та підвищити кваліфікацію, а також отримати досвід на німецькому ринку праці», – йдеться в повідомленні.

У листі зазначено, що після повернення до України досвід роботи, робочі контакти та знання німецької мови допоможуть у процесі відбудови нашої держави, наприклад, на роботі в німецьких компаніях в Україні.
Також зі вступом України до ЄС українці зможуть вільно працевлаштуватися у будь-якій країні Євросоюзу.

Також у документі наведено базові рекомендації для працевлаштування українців в Німеччині. Згідно з опитуванням, у 2024 році 77% біженців планують залишитися в Німеччині на найближчі два роки. 2 % респондентів мають намір переїхати до іншої країни.

Раніше Інформатор писав, що написання резюме німецькою мовою допоможе розширити поле розшуку роботи для переселенців в Німеччині. А правильно написане резюме стане першим кроком до успішного працевлаштування. Для цього можна використати корисні сайти. Їх рекомендує українська діаспора в Німеччині. Перелік сервісів, які допоможуть легко створити резюме німецькою мовою, відповідно до вимог місцевого ринку праці можна подивитися тут. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.