“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Головною метою російських агентів був збір інформації у галузі оборони та безпеки
Румунська влада викрила мережу російських шпигунів, які маскувалися під українських біженців. Ці агенти збирали інформацію про військові навчання на території країни. А також намагалися дізнатися про обсяги допомоги Україні, стан безпеки та потенціал румунської оборони.
Згідно зі звітом Вищої ради національної оборони Румунії (CSAT), який наводить Digi24, метою шпигунів було отримання інформації у сфері оборони та безпеки. Були також спроби отримати надзвичайно важливі дані про допомогу, яку Румунія надавала Україні. Крім того, вони шукали інформацію про військові навчання в Румунії та дислоковані в країні війська. У звіті також наводяться приклади кампанії з дезінформації, зокрема, про румунську армію і лідерів країни.
Шпигунська мережа, що діяла в Румунії під виглядом українських біженців, висвітила низку вразливостей країни. До них належать зростання кількості військових інцидентів, кібератаки з боку Росії і саботаж поставок допомоги Україні.
У 2024 році влада Румунії не виділила жодної фінансової допомоги українським біженцям. Шукачі притулку востаннє отримували виплати в лютому, однак це кошти, перераховані за кінець 2023 року. Зараз у розпорядника, Генеральної інспекції з надзвичайних ситуацій (IGSU), немає грошей на відповідні цілі. Щодо витрат за січень і лютий 2024 року інспекція вже вжила певних "кроків". Однак коли надійдуть кошти наразі невідомо.
Раніше сотні громадян Румунії, які видавали себе за українців, були викриті в Німеччині. Вони обманним шляхом отримували допомогу, призначену для українських біженців. Обман розкрився, коли з'ясувалося, що "біженці" не розмовляють українською мовою.
Нагадаємо, що 31 березня Румунія офіційно частково вступила до Шенгенської зони. З 1 квітня 2024 року країна почала видавати шенгенські візи типу C. Тепер громадяни України, які їдуть на роботу в Румунію за біометричним паспортом, мають враховувати дні за безвізом. Натомість в цей період можна працювати в країні без додаткових дозволів на роботу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.