"На сьогодні секретар РНБО сформулював цей пункт як «інформаційна твердість». Це загальна історія, до якої залучені різні структури, зокрема обидві розвідки, а також СБУ"
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Ця пісня про добрі і світлі почуття. Мені сподобалось слово “Неабищо”, бо воно не звичне, ми так називаємо людей які нам подобаються, чи яких ми кохаємо. Мене називали “моє неабищо”, мені це сподобалось, тому що я відчула в цьому слові певну унікальність, милозвучність. Це слово і смішне, і дивне, але дуже моє”, - коментує TAYANNA.
Головною метою російських агентів був збір інформації у галузі оборони та безпеки
Румунська влада викрила мережу російських шпигунів, які маскувалися під українських біженців. Ці агенти збирали інформацію про військові навчання на території країни. А також намагалися дізнатися про обсяги допомоги Україні, стан безпеки та потенціал румунської оборони.
Згідно зі звітом Вищої ради національної оборони Румунії (CSAT), який наводить Digi24, метою шпигунів було отримання інформації у сфері оборони та безпеки. Були також спроби отримати надзвичайно важливі дані про допомогу, яку Румунія надавала Україні. Крім того, вони шукали інформацію про військові навчання в Румунії та дислоковані в країні війська. У звіті також наводяться приклади кампанії з дезінформації, зокрема, про румунську армію і лідерів країни.
Шпигунська мережа, що діяла в Румунії під виглядом українських біженців, висвітила низку вразливостей країни. До них належать зростання кількості військових інцидентів, кібератаки з боку Росії і саботаж поставок допомоги Україні.
У 2024 році влада Румунії не виділила жодної фінансової допомоги українським біженцям. Шукачі притулку востаннє отримували виплати в лютому, однак це кошти, перераховані за кінець 2023 року. Зараз у розпорядника, Генеральної інспекції з надзвичайних ситуацій (IGSU), немає грошей на відповідні цілі. Щодо витрат за січень і лютий 2024 року інспекція вже вжила певних "кроків". Однак коли надійдуть кошти наразі невідомо.
Раніше сотні громадян Румунії, які видавали себе за українців, були викриті в Німеччині. Вони обманним шляхом отримували допомогу, призначену для українських біженців. Обман розкрився, коли з'ясувалося, що "біженці" не розмовляють українською мовою.
Нагадаємо, що 31 березня Румунія офіційно частково вступила до Шенгенської зони. З 1 квітня 2024 року країна почала видавати шенгенські візи типу C. Тепер громадяни України, які їдуть на роботу в Румунію за біометричним паспортом, мають враховувати дні за безвізом. Натомість в цей період можна працювати в країні без додаткових дозволів на роботу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.