У Чехії змінилося ставлення до біженців з України - дослідження

З можливістю постійного поселення українських біженців у Чехії погоджуються 11% громадян

У Чехії змінилося ставлення до біженців з України
Біженці з України у Чехії

Понад 40% громадян Чехії цікавляться розвитком ситуації навколо біженців з України. Порівняно з даними весни 2023 року інтерес чеської громадськості залишається на тому ж рівні. Проте категорія взагалі незацікавлених дещо зросла - з 14% до 17% респондентів.

Про такі дані йдеться у дослідженні Центру вивчення громадської думки (CVVM). Так, з можливістю постійного поселення українських біженців у Чехії погоджуються 11% громадян, а за тимчасове прийняття з подальшим поверненням до країни походження – 60% респондентів. Більше половини – а саме 59% – громадян вважають, що Чехія прийняла більше українських біженців, ніж країна в змозі прийняти. Крім того, частка людей, які переконані, що біженці з України успішно інтегровані в суспільство, зросла на 9% - до 55%.

У Чехії змінилося ставлення до біженців з України: дослідження 1

На запитання, чи є українські біженці проблемою для всієї Чехії, 52% відповіли ствердно. Проте на запитання, чи є біженці проблемою в місці їхнього проживання, лише чверть респондентів відповіли "так".

Українські біженці в Чехії

Станом на квітень 2024 року в Чехії перебуває близько 340 тисяч українських біженців. З них 120 тисяч вже працевлаштовані. 87% працюючих мають трудові договори, з яких сплачуються відрахування на соціальне забезпечення.

Біженці з України сплатили податків та відрахувань на 1,9 мільярда крон, що на мільярд більше, ніж отримали допомоги від держави.  Українські біженці розселились по всій Чехії, але найбільша їх кількість зосереджена у великих містах, таких як Плзень. 26% біженців – це діти до 18 років, 4% – люди похилого віку. 61% економічно активних біженців – це жінки, 39% – чоловіки. 

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що у Чехії запровадили нові правила для українських школярів, які мають тимчасовий захист. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube