У школах Естонії ввели нове правило для учнів з України – виключатимуть без заяви батьків в окремих випадках

Читать на русском

Відповідний закон підтримали 70 депутатів

Читать на русском
Українці в Естонії
Естонським школам дозволили виключати українських учнів, якщо вони залишили країну Колаж: Інформатор

Відповідний закон підтримали 70 депутатів

Школам в Естонії дозволили самостійно виключати учнів з України, які втекли від війни, якщо вони самостійно залишили країну. Відповідний закон ухвалила влада Естонії. Дітей виключатимуть із навчальних закладів без заяви від батьків, якщо вони не попередили про виїзд.

Про це видання ERR. Відповідний закон підтримали 70 депутатів естонського парламенту.

Поки документ не набув чинності дітей, що залишили країну, можуть виключати лише на підставі заяви від батьків. Поправки у законодавстві Естонії створюють додаткову підставу для виключення дитини з дошкільного закладу, загальноосвітньої школи або професійного навчального закладу самостійно, якщо дитина насправді не проживає в Естонії та дані про її місце проживання в Естонії у регістрі населення відсутні.

Крім того, у відповідному законі прописали повний список підстав для виключення з дитячого садка чи професійного навчального закладу. Раніше в країні він був відсутнім.

Естонія та Україна

Наприкінці лютого в Естонії підтримали ідею президента Франції Еммануеля Макрона щодо введення військ країн НАТО в Україну. Прем'єр-міністр країни Кая Каллас заявила, що західні лідери не повинні виключати можливість введення сухопутних військ до України. За її словами, такий захід може стати стримуючим фактором для росії.

Також в Естонії проводять реновацію муніципального житла, у якому можуть отримати право жити українці. Біженці матимуть можливість орендувати таке житло за більш вигідними умовами, ніж у приватних власників. 

Крім того, Естонія знайшла можливість придбати для України снаряди та ракети на суму від двох до трьох мільярдів євро. Це приблизно мільйон дефіцитних боєприпасів. Але реалізувати ініціативу вдасться тільки за умови, що союзники погодяться надати потрібні кошти.

Нагадаємо, що в березні в Естонії під варту відправили російську пропагандистку. Йдеться про Світлану Бурцеву. Вона працювала з російською медіагрупою, яка перебуває під санкціями Євросоюзу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.