Робота в Німеччині: як скласти резюме німецькою мовою за допомогою корисних сервісів

Успішно скласти резюме для пошуку роботи в Німеччині можна за допомогою корисних сервісів

Німеччина, працевлаштування
Є сервіси, які допоможуть легко створити резюме німецькою мовою

Написання резюме німецькою мовою допоможе розширити поле розшуку роботи для переселенців в Німеччині. А правильно написане резюме стане першим кроком до успішного працевлаштування. Для цього можна використати корисні сайти. Їх рекомендує українська діаспора в Німеччині.

ТОП безкоштовних сервісів для створення резюме німецькою мовою

Перелік сервісів, які допоможуть легко створити резюме німецькою мовою, відповідно до вимог місцевого ринку праці:

  • Lebenslauf.com
    Пропонує простий у використанні онлайн-конструктор резюме з безліччю шаблонів, адаптованих до німецького ринку праці. Ви можете створити і завантажити ваше резюме без реєстрації та платежів.
  • CVmaker.de
    Ви знайдете широкий вибір шаблонів резюме на німецькій мові, які легко налаштовуються. Ваше резюме можна зберегти в різних форматах, у тому числі PDF, без будь-яких витрат.
  • Europa.eu/europass/
    Дозволяє створити стандартизоване резюме для використання в Німеччині та інших країнах ЄС. Цей сервіс підтримує створення документів на різних європейських мовах, включаючи німецьку.
  • Bewerbung.net
    Надає користувачам інструменти та поради для створення як резюме, так і супровідних листів на німецькій мові. Сайт пропонує безкоштовні шаблони та приклади, які допоможуть вам правильно оформити ваші документи.

«Не забудьте також перевірити Google Docs за безкоштовними шаблонами резюме. Хоча це не спеціалізований сервіс для ринку Німеччини, тут можна знайти шаблони, які легко адаптувати під німецькі стандарти», - рекомендують фахівці.

Загальні рекомендації, як правильно скласти резюме в Німеччині

Резюме повинно бути змістовним, але коротким. Розміщуйте найважливішу інформацію на першій сторінці резюме:

  • посада, ПІБ, контактні дані,
  • професійний досвід, ключові навички,
  • знання німецької мови і його рівень (необхідно володіти мовою не нижче рівня B1).

На другій сторінці ви можете вказати свою освіту, різноманітні стажування, курси тощо. В кінці ви можете перерахувати свої інтереси і інші види діяльності.
В самому кінці вами ставиться підпис і дата.

"Що стосується розміщення фотографії в резюме, то тут немає єдиної думки. Одне можна сказати точно: ще в 2006 році в Німеччині був прийнятий антидискримінаційний закон, в якому йдеться про те, що компаніям більше не дозволяється вимагати вашого зображення перед прийомом на роботу", - зауважують фахівці.

Якщо ви маєте дипломи й документи з-за кордону, то спочатку потрібно їх офіційно перекласти. Ці витрати можуть взяти на себе центр з працевлаштування (Jobcenter) чи агентство з працевлаштування (Arbeitsagentur). З даного питання можна проконсультуватися із відповідальним за вас працівником відомства.

За порадою можна також звернутися до різних консультаційних організацій. Найближчі до вас служби можна знайти, наприклад, в молодіжних міграційних службах і міграційних консультаційних центрах для дорослих. Їхній персонал розмовляє багатьма мовами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube