У Литві понад 50 тисяч українців отримали статус тимчасово захисту

Читать на русском

Наразі в країні проживає понад 86 тисяч українців, з них більше 52 тисяч є біженцями

Читать на русском
Українці в Литві
В грудні ще 19 тисяч наших людей подали документи на щодо заміни тимчасових посвідок на проживання

Наразі в країні проживає понад 86 тисяч українців, з них більше 52 тисяч є біженцями

Станом на зараз в Литві перебувають понад 86 тисяч українських громадян. З них 52 тисячі вважаються біженцями. Вони користуються статусом тимчасового захисту.

19 тисяч наших людей подали в грудні документи для заміни тимчасових посвідок на проживання, тобто для пролонгації цього документу. Про це повідомляє видання Delfi з посиланням на литовський міграційний департамент. 

Зазначається, що всі решта мають посвідку на життя в Литві через роботу, родинні зв'язки або ж гуманітарних міркувань. Багато з українців працюють на достатньо висококваліфікованих роботах. 

На початку грудня в Литві почався процес заміни тимчасових посвідок на проживання для українських біженців. За даними департаменту міграції, за півтора тижня надійшло 19 тисяч заяв від українців щодо заміни тимчасових посвідок на проживання, виданих на підставі тимчасового захисту.

"Якщо заяви й надалі подаватимуть у такому темпі, усі одержувачі тимчасового захисту встигнуть замінити посвідки до початку березня", - зазначають в департаменті. 

Чиновники кажуть, що процес рухається дуже жваво та динамічно. В департаменті не очікували такої активності з боку українців та гадали, що все триватиме значно довше.

Україна та Литва: партнерство і дружба 

Стосунки між Києвом та Вільнюсом мають дуже давнє історичне коріння. Вони почалися ще за далеких часів, коли ми жили в одній державі - Великому Князівстві Литовському. Однак сучасні відносини між Києвом та Вільнюсом ведуть відлік з 1991 року. Нагадаємо, що Литва однією з перших визнала українську незалежність, тим же відповіла й наша держава.

З початку російської агресії в 2014 році Литва підтримувала Україну, була разом з іншими балтійськими країнами послідовним адвокатом України на міжнародній арені. Вже після повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року Литва почала допомагати військовим обладнанням, зброєю та технікою. Зокрема, Вільнюс передав ЗСУ систему ППО NASAMS. Також регулярно постачаються набої та артилерійські снаряди

Литва прийняла понад 52 тисяч українських біженців. Це досить велика цифра для країни з населенням 2,8 мільйона. А 11 листопада підтримка наших переселенців з боку Вільнюса була продовжена ще на один рік. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.