Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
“Європейський марш” в центр столиці Грузії зібрав понад 200 тисяч учасників, але влада все одно збирається провести остаточне голосування закону про "іноагентів" 14 травня
За підрахунками OSINT-аналітиків групи Visioner, понад 200 тисяч громадян вийшли у суботу, 11 травня, на площу Європи в столиці Грузії. Вони вимагали від влади відхилити законопроєкт про "іноагентів". Проросійська “Грузинська мрія” звинувачує опозицію у спробі державного перевороту, але має намір провести голосування за остаточне третє читання 14 травня. Натомість мітингувальники пообіцяли провести ніч проти 13 травня біля будівлі парламенту і збираються протестувати увесь тиждень.
Як повідомляє “Ехо Кавказа”, поряд з національними біло-червоними стягами протестувальники на “Європейському марші” несли прапори ЄС, а подекуди й України. Учасники вирушили до точки збору на Європейській площі відразу з трьох місць Тбілісі, а по дорозі прийшли до офісу правлячої партії "Грузинська мрія".
На відміну від попередніх акцій, коли поліція та “тітушки” намагалися силою розігнати натовп, цього разу все пройшло мирно. Активісти зі сцени розповіли про те, як вони стали мішенню для погроз та тиску влади.
Проросійський уряд “Грузинської мрії” намагається провести закон “Про іноземний вплив”, який є калькою з російського закону про “іноагентів”, вдруге. Торік влада заявила, що “остаточно відмовляється” від запланованого нововведення через народний спротив. Тепер, схоже, “Грузинська мрія” переконана, що зможе витримати тиск і звинувачує Захід у спробі втягнути країну у війну проти Росії.
Масові протести розпочалися наприкінці березня і стають все чисельнішими. У ніч на 1 травня дійшло до сутичок зі спецпризначенцями, які жорстоко розганяли демонстрантів, використовуючи спецзасоби, аж до гумових куль та сльозогінного газу. Учасники протестів повідомляють про масове порушення прав, цькування та погрози.
ЄС та США проти ухвалення такого законодавства, вважають його недемократичним і таким, що порушує свободу слова. За жорстоке ставлення до мітингувальників Європарламенті пропонують скасувати кандидатський статус Грузії, якщо “Грузинська мрія” ухвалить закон.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.