Згодом спецназ відійшов, а демонстранти лишились біля будівлі парламенту, де розглянуть скандальний закон. 1 травня очікується відновлення протестів
В Тбілісі тривають протести проти ухвалення закону про "іноземних агентів". Вночі 1 травня грузинський спецназ намагався жорстко розігнати демонстрантів. Силовики застосовували силу проти протестувальників та розпилювали сльозогінний газ.
Згодом спецпризначенці відступили. Біля будівлі парламенту зʼявились нові барикади. Про це пишуть видання Sova та місцеві телеграм-канали.
Також відомо, що силовики застосовували водомети, щоб розігнати демонстрантів з проспекту Руставелі. Однак протестувальники все одно залишились біля будівлі парламенту. МВС Грузії повідомило, що 30 квітня та вночі 1 травня було затримано 63 особи.
Також телеграм-канали повідомляють, що під час спроби розігнати протест спецпризначенці побили Софо Джапарідзе, особисту представницю експрезидента Михайла Саакашвілі у зв'язках із громадськістю. Крім цього силовики побили голову найбільшої опозиційної партії Грузії "Єдиного національного руху" Левана Хабеішвілі та лідера політичного об'єднання "Громадяни" Алеко Елісашвілі.
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі у своєму X запевнила, що "грузинський народ не мовчатиме". Також вона засудила "абсолютно невиправдане, неспровоковане та непропорційне застосування сили проти мирних протестувальників". Повну відповідальність за насильство в центрі Тбілісі Зурабішвілі покала на грузинський уряд.
Об 11:00 за київським часом 1 травня у парламенті Грузії продовжиться обговорення закону про "іноагентів". В цей час очікується нова хвиля демонстрацій перед будівлею законодавчого органу. Місцеві пабліки стверджують, що на протест до Тбілісі зʼїжджається "підтримка з регіонів".
Відомо, що ще 17 квітня грузинський парламент прийняв законопроєкт про "іноземних агентів" у першому читанні 83 голосами. Проти закону активно протестували проєвропейські опозиціонери - справа дійшла до сутичок під парламентом 16 квітня.
Документ вимагатиме від організацій, які отримують понад 20% свого фінансування з-за кордону, зареєструватися як агенти іноземного впливу, та подавати декларації про доходи й витрати. Аналогічний закон діє у Росії та використовується терористичним режимом для політичних репресій.
Прем’єр Грузії Іраклій Кобахідзе на брифінгу в урядовій адміністрації заявив, що законопроєкт про “іноагентів” має запобігти “українізації” держави, повторюючи російські пропагандистські штампи про втрату суверенітету України. За його словами, законопроєкт “Про прозорість зовнішнього впливу” спрямований на пришвидшення інтеграції Грузії в Європейський союз.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.