У цьому немає логіки: Зеленський заперечив, що Борис Джонсон відмовив його від мирної угоди з РФ

Президент України заявив, що твердження про вплив колишнього прем’єр-міністра Британії на рішення Києва не мають логіки. За його словами, Джонсон приїхав після звільнення Київщини у 2022 році, коли Україна вже відбила значну частину територій

Володимир Зеленський з Борисом Джонсоном
Зеленський спростував вплив Джонсона на переговори з РФ

Президент Володимир Зеленський спростував твердження, що тодішній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон нібито відмовив Україну від укладання мирної угоди з Росією навесні 2022 року. Такі заяви раніше озвучував голова української переговорної групи Давид Арахамія. Президент України заявив, що не підтримував російських умов припинення війни, називаючи їх ультиматумами.

Він також наголосив, що Борис Джонсон приїхав до Києва після вирішального перелому у війні, коли угода з Москвою вже не розглядалася. Про це Зеленський розповів в інтерв’ю The Guardian, назвавши всі інші припущення нелогічними.

"Це не співпадає з логікою, тому що від чого він нас повинен був відмовити? Він приїхав тоді (я йому дякую), коли ми відбили Київ і Київську область. А інакше, як би ми з ним гуляли по Києву? Уявіть собі, логіка може бути, коли нам дуже складно, і ми готові погодитися на що завгодно, наприклад, нас шантажують, приїжджає Джонсон і каже: ми з вами, тримайтесь, не йдіть на поступки Росії. Але коли Джонсон приїхав, найскладніше – окупація Київщини, Буча – вже минула. Ми з ним просто гуляли Києвом. Ми відбили цей регіон, тобто в цьому немає логіки, що він повинен був на мене якимось чином тиснути", – заявив Зеленський.

Президент наголосив, що "ніколи не схвалював" тодішні умови Росії щодо припинення війни, називаючи їх "ультиматумами". 

 

Нагадаємо, у листопаді 2023 року Давид Арахамія заявив, що після переговорів у Стамбулі Борис Джонсон приїхав до Києва і сказав: "Ми взагалі нічого з ними не підпишемо, і давайте просто воювати". Сам Джонсон також підтверджував, що після зустрічі представників української та російської делегацій у Стамбулі він провів переговори із Зеленським, під час яких висловив стурбованість можливістю укладення угоди між Києвом і Москвою. Раніше заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд заявляла, що Україна вийшла зі Стамбульських угод після консультацій із американцями.

Деталі Стамбульських угод: про що вони були

У березні 2024 року газета The Wall Street Journal вперше розкрила подробиці 17-сторінкової угоди, яку сторони так і не підписали у Стамбулі. У результаті за деякими пунктами Росія та Україна так і не змогли дійти згоди.

Зокрема, у тому, що стосувалося скорочення української армії. Так, Москва хотіла, щоб ЗСУ було обмежено 85 тис. військовослужбовців, 342 танками та 519 артилерійськими знаряддями. Київ же наполягав на 250 тис. військовослужбовців, 800 танках та 1,9 тис. одиниць артилерії. Крім того, російська сторона хотіла обмежити дальність українських ракет 40 км. Також WSJ повідомляла, що Київ не погодився на пункт про російську мову.

Російський правитель Володимир Путін навесні 2024 року знову заявив про готовність до переговорів з Україною. З його слів, Росія начебто ніколи не відмовлявся від мирного розв'язання питання та готова повернутись до проєкту Стамбульського договору. Путін повідомив, що нібито Україна сама загнала себе у глухий кут, коли відмовилась від переговорів з Росією. Натомість його країна завжди була готова до діалогу.

Але ж у Стамбулі фактично йшлося про 12 пунктів капітуляції, які Україна зрештою відкинула. Про це у квітні 2024 року нагадали в Офісі президента України після чергової активізації російських вкидань про переговори на основі стамбульських домовленостей. Зокрема, під час перемовин у 2022 році в Стамбулі Росія вимагала від України відмовитись від вступу до НАТО й змиритись з окупацією частини своєї території.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube