Путін захотів повернутися до Стамбульского формату переговорів з Україною

Під час переговорів з президентом Білорусі російський диктатор згадав про Стамбульський договір з Україною

Володимир Путін
Президент РФ зробив чергову цинічну заяву

Президент РФ Володимир Путін вкотре висловився щодо переговорів з Україною. Нібито Кремль ніколи не відмовлявся від мирного розв'язання питання та навіть готовий повернутись до проєкту Стамбульського договору. Зазначимо, що за кілька годин до цього речник Кремля Дмитро Пєсков висловив геть протилежну думку.

Кремлівський диктатор зробив відповідну заяву під час переговорів з президентом Білорусі Олександром Лукашенком. Мовляв, Україна сама загнала себе у глухий кут, коли відмовилась від переговорів з Росією. Натомість його країна завжди була готова до діалогу. 

"Згоден, що потрібно повернутися до проєкту Стамбульського договору з Україною", - сказав Путін.

Він також додав, що на саміті у Швейцарії, де збираються обговорити мирний план без присутності представників Росії, можуть "домовитися лише про ескалацію". І це, за його словами, взагалі "якийсь паноптикум".

Протилежної думки дотримується й прессекретар Путіна Дмитро Пєсков. Перед промовою російського диктатора він хоч також говорив про "відкритість РФ до діалогу", проте відкидав можливість проведення переговорів у Стамбульському форматі. Його позиція – вони некоректні, бо геополітична ситуація "тепер сильно відрізняється".

"Справді, був узгоджений документ. Але за два роки – до речі, майже рівно за два роки – ситуація змінилася. І геополітична реальність дуже відрізняється від того, що було в березні 2022 року. І не брати до уваги це при будь-яких переговорах було б недалекоглядно", – заявив речник Кремля.

Путін прокоментував удари по енергетиці України

Примітно, що ці заяви президент РФ та його прихвостні зробили після чергового масованого удару по енергетиці Україні. Цікаво, що навіть цей цинічний крок Путін намагався виправдати. Нібито Росія зробила це вимушено, через атаки України на їх енергооб'єкти.

"На удари України по енергооб'єктах Росії Москва була змушена відповідати", – наголосив президент РФ.

Бункерний терорист додав, що РФ утримувалася від таких ударів увесь зимовий період. Зроблено це було нібито з гуманітарних міркувань, не хотіли лишати без електрики лікарні.

"Удари - це демілітаризація, це прямий вплив на ОПК України", – підкреслив Путін.

Стамбульські переговори

У лютому та березні 2022 року російська та українська сторони провели низку зустрічей, намагаючись досягти домовленостей та припинити військові дії. Але досягти їх так і не вдалось. РФ вимагала наступне:

  • визнати ДНР та ЛНР незалежними республіками в кордонах Донецької та Луганських областей та виведення українських військ з їх території;
  • визнати Крим, як суб'єкт РФ;
  • визнати ДНР, ЛНР, Запорізьку та Херсонську область, як нові території РФ;
  • закріпити за Україною безблоковий статус та нейтралітет, і відмовитись від вступу в НАТО (дозволяється вступ в ЄС);
  • провести демілітарізацию України, а саме скоротити склад ЗСУ від 250 000 до 83 500 чоловік;
  • провести "денацифікацію" України.

Ракетні удари по українських ТЕС

Під час атаки по території України 11 квітня російські загарбники поцілили по Трипільскій ТЕС. На об'єкт критичної інфраструктури спрямували ракети Х-69 та дрони-камікадзе. Станцію повністю зруйновано, оскільки постраждав турбінний цех станції. Через що у регіоні введено графіки аварійних відключень світла.

Також ворог вдарив КАБами по місту Суми й пошкодив місцеву ТЕЦ, на місці події працюють рятувальники, медики та інші служби. Масштаби збитків ще належить оцінити. Сумська ТЕЦ постачає гарячу воду та опалює близько 3 млн квадратних метрів житлової площі у 958 будинках жителів міста Суми.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube