Стамбульські домовленості залишаються на столі: Путін знов заговорив про переговори з Україною

Читать на русском

Російський диктатор знову виправдовував агресію РФ щодо України, намагаючись навʼязати свій мирний план

Читать на русском
Диктатор Росії Путін
Путін і наслідки "русского міра" в Куп’янську-Вузловому Харківської області України

Російський диктатор знову виправдовував агресію РФ щодо України, намагаючись навʼязати свій мирний план

Диктатор Росії Володимир Путін виступив під час засідання Шанхайської організації співпраці, яку ще називають "Саміт друзів Путіна". Під час свого виступу він знову спробував навʼязати власне бачення мирного процесу, згадавши Стамбульські домовленості. За словами російського лідера, саме ці домовленості раніше "влаштовували Україну і тепер можуть лягти в основу переговорного процесу".

Зокрема, Путін наполягає на тому, що ці угоди все ще актуальні і можуть бути використані для досягнення миру. Путін під час свого виступу також продовжував виправдовувати агресію Росії щодо України, намагаючись переконати міжнародне співтовариство у правомірності своїх дій.

Його заяви під час "Саміту друзів Путіна" вкотре показали, що російська сторона не відмовляється від своєї агресивної політики. Більше того, Путін намагається й надалі диктувати нездійсненні умови мирних переговорів.

Telegram oembed: https://t.me/informator_live/2809

Путін стверджує, що Україна відмовилася від перемовин за вказівкою Лондона і Вашингтона. І бреше про те, що Росія нібито завжди була готова до мирних переговорів.

"Росія, як відомо, ніколи не відмовлялася і зараз готова до продовження мирних переговорів", – підсумував російський диктатор.

У чому суть Стамбульських домовленостей

Під час перемовин у 2022 році в Стамбулі Росія вимагала від України відмовитись від вступу до НАТО й змиритись з окупацією частини своєї території. Фактично йшлося про 12 пунктів капітуляції, які Україна відкинула. 

Серед російських ультиматумів були неодноразово озвучені вимоги провести "денацифікацію", "демілітаризацію", нейтралітет та позаблоковість України, визнати російську окупацію Криму та незалежність фейкових  "Л/ДНР", визнати державний статус російської мови, "захист канонічного православ'я", діяльність російських шкіл, розблокувати російські ЗМІ, йшлося і про гарантії постачання води до окупованого Кримського півострова.

Окупанти хотіли також заборонити в Україні факельні ходи, демонтувати всі пам'ятники Степану Бандері та іншим лідерам українського визвольного руху, перейменувати вулиці Бандери тощо. Під "демілітаризацією" малося на увазі скорочення чисельності української армії та озброєнь, відведення військової техніки до місць постійної дислокації. При цьому йти на симетричний хід – вивести назад свої війська та техніку, росіяни не хотіли, що фактично означало б здачу їм українських міст, які вони не змогли взяти під час бойових дій.

Хід переговорів також показав неймовірну прірву між українською та російською культурами. Водночас у цей час російські окупанти скоїли жахливі злочини у Бучі. Це призвело до того, що переговорний процес став фактично неможливим. Перш за все через настрої українського суспільства. Також західний світ нарешті прокинувся і зрозумів, з ким має справу. Допомога Україні з боку військових поступово збільшувалась, а говорити про абстрактний мир стали менше, а про перемогу України - більше.

Після Стамбула було декілька наступних раундів переговорів по відеозв'язку, проте з кожним наступним раундом ставало все більш очевидним, що жодних позитивних результатів вони не принесуть. Нарешті, Україна просто припинила участь у переговорах.

Що тепер пропонує лідер рашистів

Диктатор РФ після численних заяв про нібито "готовність Росії до мирних переговорів" 14 червня оголосив умови, виконання яких, як вважають багато аналітиків, є нереальними. Зокрема, він наполягає на повному виведенні українських військ з територій Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей і відмові України від вступу до НАТО. І це може свідчити про те, що насправді жодних мирних переговорів Путін не хоче, а справжній його план воювати вдовгу. 

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю Bloomberg заявив, що президент РФ Володимир Путін може отримати запрошення відвідати наступний Саміт миру. Але він навряд чи здійснить цей візит, бо через свій страх не готовий сісти за стіл переговорів. Саме тому найближчим часом мирний діалог із Росією не розпочнеться

Також ми писали, що на днях у столиці Казахстану Астані, де відбулося засідання Шанхайської організації співробітництва (ШОС), президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган запропонував Путіну справедливий мир, який задовольнить обидві сторони конфлікту. Він передбачає припинення обстрілів. Окрім цього, за даними російських джерел, турецький лідер пропонував диктатору передати окупований Крим Анкарі під тимчасовий контроль. І це сильно не сподобалося хазяїну Кремля. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.