У Чорному морі падає солоність води після підриву Каховської ГЕС: що кажуть екологи

Читать на русском

За результатами лабораторних досліджень виявлено солоність у 2,7-2,9 рази нижче за норму

Читать на русском
У Чорному морі падає солоність води після підриву Каховської ГЕС
У Чорному морі падає солоність води після підриву Каховської ГЕС

За результатами лабораторних досліджень виявлено солоність у 2,7-2,9 рази нижче за норму

Після підриву Каховської ГЕС у Чорному морі різко знизилася солоність води. Про це йдеться у повідомленні штабу ліквідації наслідків катастрофи.

Фахівці Держекоінспекції відібрали проби морської води на пляжах Одеси та області.

За результатами лабораторних досліджень виявлено солоність у 2,7-2,9 раза нижче за показники норми.

Також фіксується перевищення норми завислих речовин (у 1,1-1,6 раза) та заліза (у 3,4-9 разів).

У Штабі ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС повідомляють також, що рівень води у районі Нікополя станом на 12:00 11 червня знизився на 18 см і становить 9,17 м.

Також повідомляється, що підрив Каховської ГЕС не вплинув на режими роботи Київської ГЕС та ГАЕС, Канівської, Кременчуцької та Середньодніпровської ГЕС.

У зв’язку з різким зниженням рівня води у нижньому б’єфі Дніпровської ГЕС гідроагрегати станції працюють з обмеженням, - йдеться у повідомленні.

Підрив Каховської ГЕС: як сталася трагедія

У ніч проти 6 червня росіяни здійснили страшний злочин  - підірвали греблю Каховської ГЕС - однієї із найбільших ГЕС України та Європи. Тисячі тонн води ринула на міста та села Херсонської області. Вода прибувала різко, покриваючи будинки херсонців аж до дахів. У Херсонській області розпочалась масова евакуація людей та тварин. Останні у великій кількості гинули, оскільки швидкість прибуття води була надзвичайно високою. 

Наслідки цього злочину росіян - кричущі, але міжнародні організації, зокрема ООН та Червоний Хрест  - не відреагували на техногенну катастрофу. Майже півмільйона херсонців залишаться без роботи, врожаї знищені, люди залишились без питної води. Якість води у Херсонській, Миколаївські області значно погіршилась, тому українцям прогнозують спалах нових інфекцій аж до появи холери. Та чи інакше, трагедія у Херсонській області стала однією із найбільших та найстрашніших за останнє століття, а росія повинна понести відповідальність за свій жахливий злочин.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що на місці зруйнованої Каховської планують збудувати сучаснішу і потужнішу ГЕС. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.