"Дайте шанс на порятунок": після підриву Каховської ГЕС сотні тварин опинилися у водяній пастці

Читать на русском

Сотні братів наших менших опинилися у водяній пастці після того, як окупанти підірвали Каховську ГЕС. Собаки, коти, корови та місцевий звіринець залишилися без захисту. МВС закликає допомагати тваринам та не кидати їх напризволяще

Читать на русском
Після підриву Каховської ГЕС сотні тварин опинилися у пастці
Після підриву Каховської ГЕС сотні тварин опинилися у пастці

Сотні братів наших менших опинилися у водяній пастці після того, як окупанти підірвали Каховську ГЕС. Собаки, коти, корови та місцевий звіринець залишилися без захисту. МВС закликає допомагати тваринам та не кидати їх напризволяще

Ранок 6 червня для українців розпочався зі справжнього шоку - окупанти вночі підірвали греблю Каховської ГЕС. Тони води миттєво затопили довколишні селища, знищуючи врожаї, подвір'я, будинки та майно херсонців. Українська влада заявила про термінову евакуацію людей, але найбільш беззахисними у цій ситуації залишилися саме тварини.

Домашні собаки, котики, корови, кози балансують на межі життя та смерті, адже фактично опинились у пасці й, крім, людей, допомогти їм нікому.

У МВС звернулися до громадян із закликами не забувати про наших братів менших, а також дали інструкції про те, як херсонцям слід діяти, щоб забезпечити бодай найменший шанс на порятунок беззахисних тварин.

Українців просять випустити тварин із кліток, відпустити з ланцюгів, але, і це - найкращий варіант - просто забрати разом із собою. У наступні 24 години через підрив греблі ГЕС вода прибуватиме, тому тварини, закуті у ланцюги,  чи у клітках просто загинуть.

Якщо ви евакуюєтесь, подбайте про своїх домашніх улюбленців: відпустіть з ланцюгів, випустіть з кліток або, за можливості, візьміть із собою. Дайте нашим меншим братам шанс на порятунок, - йдеться у повідомленні. 

 Поліція також опублікувала відео порятунку собаки, який опинився у водяній пастці тому, що був прив'язаний на ланцюгу.

 

 Небайдужі херсонці евакуюють своїх тварин

Трохи оговтавшись херсонці кинулись рятувати не лише своє майно, але й тварин. У мережі масово з'являються кадри, як люди рятують корів. 

Херсонці рятують корів. Фото: Суспільне
Херсонці рятують корів. Фото: Суспільне Миколаїв

Тварин виводять із затоплених будівель та ділянок.

Тварин виводять із затоплених ділянок. Фото: Суспільне Миколаїв
Тварин виводять із затоплених ділянок. Фото: Суспільне Миколаїв
Голодних тварин евакуюють. Фото: Суспільне Миколаїв
Голодних тварин евакуюють. Фото: Суспільне Миколаїв

Окремі свійські тварини змогли врятуватися самостійно. Вони просто перебрались з води на сухі ділянки.

 

Крім домашніх улюбленців, постраждали й дикі тварини. Так до одного із дворів у Антонівці Херсонської області прибилось оленя. Розгублену тварину вдалося врятувати й перемістити з води на сухий простір.

 

Найбільше болить за звіринець "Казкова Діброва"

Цей звіринець з перших днів окупації Херсонської області став заручником у росіян. понад 300 тварин залишились без відповідного догляду, харчування та медичної допомоги. Окупанти не дозволяли місцевим мешканцям піклуватися про тварин. 

У "Казковій Діброві" були зібрані різноманітні види тварин. Звіринець представлений мавпами, єнотами, віслюками, поні, нутріями, різними видами птахів, дикобразами, бабаками, черепахами та багатьма іншими тваринами. Після підриву Каховської ГЕС їх доля невідома. 

Власниця звіринця Олена Навроцька вважає, що всі мешканці зоопарку могли загинути.

На думку Навроцької, якщо в окупації тварин все ж таки вдавалося підгодовувати, то після сьогоднішньої трагедії шансів на порятунок  - немає.

Наслідки підриву Каховської ГЕС для України

Наслідки підриву Каховської ГЕС для екології лише встановлюють, але попередньо - вони колосальні. Частина Запорізької та Херсонської областей залишаться без зрошувальної системи, неконтрольоване потрапляння вони у Дніпро, а далі - у Чорне море, призведе до його різкого опріснення, а у тимчасово окупованому Криму остаточно пересохне Північно-Кримський канал, тож півострів залишиться без питної води.

Так чи інакше, трагедія за своїми масштабами, є однією із найпотужніших у цьому столітті, а її відлуння відчуватиметься ще багато років поспіль. Понад 16 тисяч людей постраждають від підтоплень, а понад 80 населеним пунктам загрозує велика вода.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.