У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
У південних областях приблизно 400-450 тисяч людей не матимуть доступу до питної води, не зможуть займатися зрошенням і, відповідно, не матимуть роботи
Наслідки підриву окупантами Каховської ГЕС будуть просто страшними: величезна кількість земель у Запорізькій області залишаться без зрошення, близько півмільйона людей залишаться без питної води, десятки водоймищ, озер, річок пересохнуть. і Це лише неповна картина того, що чекає українців найближчим часом.
Про колосальні наслідки підриву греблі Каховської ГЕС розповів для "Центру журналістських розслідувань" професор Херсонського державного університету Ігор Пилипенко зауваживши, що Україна на межі соціально-гуманітарної катастрофи.
Через відсутність зрошення така кількість населення в сільській місцевості як зараз буде не потрібна. Також ризикують залишитися без питної води Мелітополь, Бердянськ та багато інших населених пунктів. А якщо впаде ще на півтора метри рівень води в водоймі-охолоджувачі Запорізької АЕС, то ця станція з часом взагалі не зможе працювати, - наголосив він.
За словами Пилипенка, без зрошення залишиться більше 400 тис. га земель у Херсонській і Запорізькій областях.
Також південь України вже не матиме переваг у вирощуванні високотоварних сільгоспкультур.
У південних областях приблизно 400-450 тисяч людей не матимуть доступу до питної води, не зможуть займатися зрошенням і, відповідно, не матимуть роботи, - повідомив професор.
Неконтрольований витік води з Каховського водосховища стане причиною висихання мілководних проток і заток. Через це спостерігається масова загибель водних біоресурсів.
Вплив усіх цих факторів на природу я ставлю на останнє місце, бо в першу чергу це буде катастрофа для людей, які там живуть. Природа такі речі переживе. Так, вона після цього буде інша, незвична, дивна, - повідомив Ігор Пилипенко.
Екологічний аудитор Тетяна Лампіка у коментарі Інформатор-Україна повідомила, що екосистема Дніпра після руйнування дамби Каховської ГЕС переживатиме зміни, а Україна стикнеться з низькою проблем економічного та екологічного характеру. Але попри катастрофічну ситуацію із підтопленнями, наслідки будуть також і позитивними – у довгостроковій перспективі.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що підрив Каховської ГЕС загрожує опрісненням Чорного моря.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.