Епідемія після підриву Каховської ГЕС: як захиститися від холери

Читать на русском

Спричинити випадки холери може змішування каналізаційних вод із питною водою та підземними водами, відтак – і забруднення колодязів

Читать на русском
Наслідки підриву Каховської ГЕС
Холера поширюється через забруднену воду та їжу - у МОЗ нагадали, як захиститися від захворювання

Спричинити випадки холери може змішування каналізаційних вод із питною водою та підземними водами, відтак – і забруднення колодязів

На затоплених внаслідок теракту окупантів на Каховській ГЕС територіях можуть виникнути хвороби, пов’язані з обмеженим доступом до чистої води, зокрема і холера. У постраждалих та прилеглих до них районах здійснюється посилений епідеміологічний нагляд. Також збільшено запас всіх необхідних ліків.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я України. Спричинити випадки холери може змішування каналізаційних вод із питною водою та підземними водами, відтак – і забруднення колодязів. 

"Холера поширюється через забруднену воду та їжу. Вона спричиняє сильну діарею, яка може призвести до різкого зневоднення організму. Якщо не розпочати лікування, сильне зневоднення може призвести до шоку, коми та смерті протягом кількох годин. У разі появи ознак гострої кишкової інфекції – не чекайте розвитку захворювання – негайно зверніться до лікаря", - закликають у МОЗ.

У МОЗ додали, що соцмережами ширяться повідомлення про страшну епідемію холери. Користувачів просять не поширювати неперевірену інформацію, щоб не підігравати ворогу.

"Слідкуйте за інформацією виключно з офіційних джерел", - резюмували у МОЗ.

Як захиститися від холери - поради від МОЗ
Як захиститися від холери - поради від МОЗ

На дні Каховської ГЕС могло бути багато небезпечних для здоров’я речовин

Хімікати, збудники інфекційних хвороб із кладовищ, вбиралень, сміттєзвалищ – можуть опинитися у криницях та відкритих водоймах на території, підтопленій внаслідок підриву ГЕС країною-терористкою. Фахівці Центру контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) відібрали проби води з водойм та криниць. Щоб знизити ризик виникнення інфекційних захворювань на уражених територіях, дотримуйтеся таких правил:

  • Пийте тільки бутильовану або привізну воду.
  • Воду для приготування їжі та господарських потреб беріть тільки з перевірених джерел. Річка чи криниця у дворі – більше не є перевіреними джерелами води. Як і водопровід, призначений для технічних цілей.
  • Кип’ятіть або дезінфікуйте в інший спосіб воду, взяту для пиття, миття фруктів, ягід чи посуду. Проте пам’ятайте, що кип’ятіння не позбавляє воду хімічного забруднення
  • Відмовтеся від продуктів, які були підтоплені водою (навіть від консервації).
  • Піддавайте всі продукти термічній обробці (варіння, смаження, запікання).
  • Ретельно мийте руки з милом.
  • Не вбирайтеся в одяг, який був забруднений під час підтоплення, без попереднього прання та дезінфекції.

В областях вирішили сформувати запаси антибіотиків та сорбентів для лікування гострих кишкових інфекцій. У разі якщо ви відчуваєте болі в животі, маєте блювання, діарею, підвищену температуру тіла та інші незвичні симптоми, не вдавайтеся до самолікування – негайно звертайтеся до лікаря.

Раніше ми писали, що через підрив Каховської ГЕС рівень води впав на 20 сантиметрів. Крім того, постраждалі через підрив Каховської ГЕС отримають фінансову допомогу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.