"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Проєктна документація щодо будівництва нової ГЕС вже опрацьовується інженерами. В Укргідроенерго повідомили, що нова споруда буде ще потужнішою за попередню. Втім будівництво стартуватиме лише після деокупації Херсонської області
Україна побудує замість зруйнованої Каховської ГЕС нову, яка буде значно потужнішою, сучаснішою та красивішою. Українські інженери вже узялися за розробку проєктної документації, але фактично розпочати будівництво стане можливим лише після повної деокупації Херсонської області.
Саме таку інформацію повідомив у вівторок, 6 червня, генеральний директор Укргідроенерго Ігор Сирота. Він додав, що спеціалісти зроблять все для того, щоб люди не залишились без прісної води.
Сирота пояснив, що всі гідроспоруди станції знищені й не підлягають відновленню. Тож нову ГЕС доведеться будувати швидкими темпами.
"Відбувається розмив гідроспоруд і ми розуміємо, що нам доведеться дуже швидко будувати нову станцію. Ми побудуємо на тому самому місці красивішу і потужнішу станцію", - пояснив гендиректор Укргідроенерго.
Інженери відомства проговорили, яким чином планують швидко збудувати нову ГЕС. При цьому ключову роль після визволення Херсонщини, відведено процесу перегородки греблі. Слід все зробили для того, щоб вода з верхніх водосховищ могла забезпечувати до чотирьох областей, де буде брак питної води.
Сирота також розповів, що вже зараз до міністерства енергетики скеровано новий баланс, у якому передбачено суттєву економію води. Це робиться для того, щоб швидко наповнити Каховське водосховище.
"Ми заощаджуватимемо воду, щоб, коли буде необхідно наповнити Каховське водосховище, ми швидко його наповнили для забезпечення водою (постраждалих) областей", - зазначив Сирота.
Очільник Укргідроенерго розповів, що у Миколаївській та Херсонській області розпочнуть буріння додаткових свердловин для забезпечення населення питною водою. Крім цього, планується підтримка мешканців Кривого Рогу водою із дніпровського каскаду.
Далекого 30 березня 1952 року, відбулося заливання першого кубометра бетону для будівництва Каховської гідроелектростанції. Монтаж першої турбіни, який розпочався у серпні 1954 року, був успішно завершений 18 жовтня 1955 року.
Робота Каховської ГЕС полягала у регулюванні річного стоку Дніпра, забезпеченні електроенергією, зрошенні та водозабезпеченні посушливих районів півдня України, а також навігації від Херсона до Запоріжжя.
Особливості Каховського гідрокомплексу включали пряме розташування земляної греблі висотою 30 м на мулах і наявність закритого розподільного пристрою.
Внаслідок спорудження Каховської ГЕС рівень води у річці Дніпро піднявся на 16 метрів, таким чином й виникло Каховське водосховище об'ємом 18,19 км³. На Каховській ГЕС встановлені шість вертикальних гідроагрегатів з поворотно-лопатевими турбінами і синхронними генераторами зонтичного типу. Потужність Каховської ГЕС складала 334,8 МВт.
Каховська ГЕС є окремим підрозділом ПАТ "Укргідроенерго" - найбільшої гідрогенеруючої компанії в Україні. Держава володіє 100% акцій компанії.
Крізь гідрокомплекс проходили стратегічні автомобільні і залізничні мостові переходи.
У перші дні повномасштабної російської збройної агресії в лютому 2022 року російські окупанти захопили Північно-Кримський канал та Каховську ГЕС. У вівторок, 6 червня приблизно о 02:50 окупанти її підірвали.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що через підрив Каховської ГЕС постраждали не лише люди: тисячі тварин опинилися у водяній пастці. Українців просять попіклуватися про них, або, принаймні, дати шанс на порятунок.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.