У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Туреччина є найбільшим покупцем пшениці і ячменю в України
Найбільший покупець української пшениці та ячменю – Туреччина – з 1 травня запроваджує імпортне мито на пшеницю, ячмінь та кукурудзу у розмірі 130% вартості.
Про це повідомляє офіційний вісник Туреччини T.C. Resmi Gazete, передає "Інтерфакс-Україна". Наразі ставка такого мита встановлена на рівні 0%. Влада Туреччини пояснює необхідність підвищення мита захистом місцевих виробників напередодні нового сезону.
За даними Державної митної служби України, за підсумками першого кварталу цього року Туреччина була найбільшим покупцем української пшениці, імпортувавши її на 168,8 млн доларів – це 17,7% від усього її експорту. У тому числі в березні Туреччина імпортувала українську пшеницю вартістю 70,9 млн доларів, не неї припадало 20,5% експорту.
Українського ячменю до Туреччини за перший квартал цього року ввезли на 52,7 млн доларів, або 42,1% від усього експорту цієї культури, зокрема у березні на 17,3 млн доларів або 38,8%.
25 квітня відбувся третій раунд переговорів між заступником голови Єврокомісії Валдісом Домбровскісом та єврокомісаром з питань сільського господарства Янушем Войцеховським з міністрами сільського господарства п'яти країн ЄС (Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії та Болгарії). На зустрічі вони обговорювали питання імпорту зерна з України. На жаль, досягти домовленостей їм не вдалося.
Нагадаємо, за оцінкою Єврокомісії на кінець березня, фермери з Польщі, Румунії, Угорщини, Болгарії та Словаччини втратили 417 млн євро від напливу дешевшого українського зерна.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.