Україна та Польща домовились про відновлення транзиту зерна

Читать на русском

Транзит українських сільськогосподарських товарів через територію Польщі буде розблоковано у ніч з четверга 21 квітня на п'ятницю 22 квітня поточного року

Читать на русском
Транзит украънського зерна через Польщу
Україна відновлює транзит зерна через Польщу

Транзит українських сільськогосподарських товарів через територію Польщі буде розблоковано у ніч з четверга 21 квітня на п'ятницю 22 квітня поточного року

Україна домовилась з Польщею про відновлення транзиту продовольства. У вівторок, 18 квітня, Польща та Україна відновили переговори щодо транзиту українського продовольства та зерна.

В результаті обговорень країнам вдалося досягти домовленостей щодо транзиту українського зерна через Польщу, повідомили в Міністерстві економіки України.

"За результатами переговорів було вирішено, що транзит українських сільськогосподарських товарів через територію Польщі буде розблоковано у ніч з з п'ятниці, 21 квітня, на суботу, 22 квітня, поточного року", - розповіла міністр економіки Юлія Свириденко.

Вона уточнила, що зараз уряд очікує офіційну комунікацію від польської сторони щодо технічних аспектів транспортування української продукції територією Польщі. При цьому, як розповів польський міністр сільського господарства Роберт Телус, його країні вдалося розробити механізми, щоб під час транзиту зерно не залишалося в Польщі. Він уточнив, що для цього буде запроваджено спеціальну систему моніторингу.

"Перевезення українського зерна через Польщу будуть опломбовані електронними пломбами з GPS", - додав міністр.

Що цьому передувало

У суботу, 15 квітня, Польща заборонила ввозити з України зерно і десятки видів сільгосппродуктів. Відповідну постанову ухвали уряд, заявив голова правлячої партії “Право і справедливість” Ярослав Качинський під час партійного з’їзду.

Пізніше уряд Угорщини ввів тимчасову заборону на імпорт аграрної продукції з України для підтримки інтересів власної фермерської спільноти. Представники країни зазначили, що роблять такий крок за прикладом Польщі. Разом із тим в Угорщині заявили, що українські сільгоспвиробники використовують методи, які заборонені в ЄС для уникнення зайвих витрат.

Також міністерство сільського господарства Словаччини в четвер, 13 квітня, розпорядилось заборонити обробку імпортованого з України зерна, а також продаж продукції з українських зернових на внутрішньому ринку.

Нагадаємо, Румунія слідом за Польщею, Угорщиною та Словаччиною може заборонити імпорт зерна з України. Так, керівна Соціал-демократична партія Румунії (PSD) просить коаліційний уряд затвердити надзвичайний захід про тимчасову заборону на імпорт українського зерна. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.